News

Ministerstwo klimatu chce wypłacić zaległe środki w programie Czyste Powietrze

Monika Byś
2024-01-16
~1 min
Post zaktualizowany: 2024-01-17
Głosów: 11, średnia ocen: 5
zaległe środki w programie Czyste Powietrze

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma ponad 300 milionów złotych niewypłaconych dotacji z programu Czyste Powietrze. Resort klimatu i środowiska deklaruje, że pieniądze wypłaci. 

Ministra Paulina Hennig-Kloska informuje, że z pierwszej transzy środków z Krajowego Planu Odbudowy, Ministerstwo klimatu otrzymało 200 mln zł. Środki te zamierza przeznaczyć na zaległe opłaty, więc dotacja zostanie wznowiona

Ponadto ministerstwo pracuje nad środkiem zaradczym, który pozwoli na wypłacenie wszystkich zaległości. 

mówi Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska

Chcemy wypłacić zaległe środki, ale także wdrożyć długofalowe rozwiązania, które zapewnią płynność w finansowaniu Programu Czyste Powietrze. Jest to priorytet dla naszego rządu w kolejnych miesiącach.

Docelowo chcemy uruchomić pulę środków dostępnych z #FEniKS na 2024 r., czyli Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko

Źródło: PAP

Sprawdź zanieczyszczenia powietrza w okolicy w OnGeo.pl

W serwisie Ongeo.pl znajdziesz dane o zanieczyszczeniu powietrza dla każdego miejsca w Polsce. Sprawdź poziom stężenia pyłów PM 2,5 i PM 10 dla swojej działki ściągając dla niej Raport o Terenie Ongeo.pl. Dzięki temu dowiesz się, czy w Twoim miejscu zamieszkania występuje problem smogu. 

Przejdź do serwisu Ongeo.pl i wyszukaj swoją działkę, sprawdź jakie inne dane możesz znaleźć u nas dla swojej nieruchomości i pobierz raport. 

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.