News

Obietnica rządu: Stała cena prądu przy zużyciu 2000 KWh dla rodzin

Monika Byś
2022-09-14
~2 min
Post zaktualizowany: 2022-12-14
Głosów: 19, średnia ocen: 5
Stała cena prądu

"Podjęliśmy działania zmierzające do tego, żeby prąd dla każdej rodziny do 2000 kWh był po cenie stałej, w gruncie rzeczy dotychczasowej, dla 2/3 uboższych gospodarstw domowych to w zasadzie brak zmian" - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Stała cena prądu dla rodzin miałaby być odpowiedzią na rosnącą inflacje.

  • "Podjęliśmy działania zmierzające do tego, żeby prąd do każdej rodziny, gospodarstwa domowego, do 2000 KWh był po cenie stałej". To zapowiedź kolejnych ulg dla rodzin prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
  • Kaczyński nie wyklucza kolejnych ulg. "Jeśli ktoś zmniejszy zużycie w stosunku do poprzedniego roku co najmniej o 10 % to będzie miał jeszcze dalsze ulgi".

Kaczyński podczas spotkania z sympatykami i działaczami PiS w Pruszkowie mówił o rosnącej inflacji:

podkreślił w Pruszkowie prezes PiS Jarosław Kaczyński

Czy wobec tego zastosować tu metodę najprostszą i najskuteczniejszą - trzeba to jasno powiedzieć - walki z inflacją? To znaczy schłodzić gospodarkę, gwałtownie bezrobocie i zmniejszyć dochody społeczeństwa, wtedy inflacja szybko się cofa. Myśmy tę metodę całkowicie świadomie - co chcę podkreślić - odrzucili. Uznaliśmy, że trzeba działać innymi metodami, nieporównanie bardziej delikatnymi, które zachowają jednak dorobek, które uzyskaliśmy od 1989 roku, a szczególnie wciągu ostatnich 7 lat.

Wskazał tu na programy takie jak dopłaty do surowców opałowych.

Stała cena prądu przy zużyciu do 2 000 KWh dla rodzin

mówił Jarosław Kaczyński 

Podjęliśmy działania zmierzające do tego, żeby prąd do każdej rodziny, gospodarstwa domowego, do 2000 KWh był po cenie stałej, w gruncie rzeczy dotychczasowej. Krótko mówiąc - mimo ogromnego wzrostu kosztów paliw, tego wszystkiego co tworzy energię, to jeśli chodzi o tą dość znaczną ilość zużywanego przez rodziny prądu, cena nie będzie zwiększana.

Kaczyński dodał, że nie wyklucza wprowadzenie kolejnych ulg dla najuboższych.

dodał Kaczyński

To jest mniej więcej dla dwóch trzecich gospodarstw domowych, tych uboższych, w gruncie rzeczy brak zmian. Jeśli ktoś zmniejszy zużycie w stosunku do poprzedniego roku co najmniej o 10 % to będzie miał jeszcze dalsze ulgi.

Źródło: Serwis Gazeta Prawna

Planujesz zakup działki? Zdiagnozuj ją przed zakupem!

Skorzystaj z usługi Raport o terenie, dostępnej w portalu OnGeo.pl. Raport możesz wygenerować dla dowolnego miejsca (działki/terenu) w Polsce. Usługa dostępna jest on-line, dla każdego. Cena raportu wynosi od kilkunastu do kilkuset złotych - w zależności od wybranego zakresu raportu i powierzchni terenu. Raport zostanie przygotowany w kilka minut od zamówienia. 

Zobacz, jak wygląda raport dla przykładowej działki: ongeo.pl/raporty/przykladowy-raport.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.