Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Satelity wykryją nieprawidłowości w podatku od nieruchomości

Głosów: 2, średnia ocen: 5
mock

Wrocław, jako pierwsze miasto w Polsce, od dwóch lat korzysta z obrazów satelitarnych do wykrywania nieprawidłowości w podatku od nieruchomości. Dzięki technologii satelitarnej udało się już odzyskać 650 tys. zł.

  • Dzięki metodzie bazującej na obrazie satelitarnym w ciągu dwóch lat miasto wykryło ponad 300 nieprawidłowości w deklaracjach ws. podatku od nieruchomości. To pozwoliło na odzyskanie do budżetu 650 tys. zł.
  • W tym roku zakres korzystania z obrazów zostanie rozszerzony, m.in. aby zweryfikować wykorzystanie gruntów rolnych i zidentyfikować budowle wykorzystywane do działalności gospodarczej
  • Wrocławski magistrat szacuje, że przy wykorzystaniu detekcji satelitarnej w najbliższych latach można osiągnąć dodatkowe 2 mln zł rocznie.

Jak poinformował wrocławski magistrat, dzięki metodzie bazującej na obrazie satelitarnym w ciągu dwóch lat miasto wykryło ponad 300 nieprawidłowości w deklaracjach ws. podatku od nieruchomości. To pozwoliło na odzyskanie do budżetu 650 tys. zł.

Umowa z firmą SatRev została przedłużona na kolejny rok za 120 tys. zł, a zakres korzystania z obrazów zostanie rozszerzony, m.in. aby zweryfikować wykorzystanie gruntów rolnych i zidentyfikować budowle wykorzystywane do działalności gospodarczej. Dotychczas wykryto blisko 1700 potencjalnych nieprawidłowości, a przy wykorzystaniu detekcji satelitarnej w najbliższych latach można osiągnąć dodatkowe 2 mln zł rocznie.

Sprawdź, ile wynosi podatek od nieruchomości dla Twojej działki

W Raporcie o Terenie OnGeo.pl sprawdzisz stawki podatku od nieruchomości dla Twojej gminy. Ponadto dostaniesz link do źródła na podstawie którego ustalono stawki. Pobierz przykładowy Raport i sprawdź sam. 

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak