Analiza inwestycji

Dane CAD do pobrania. Paczka danych CAD

Monika Byś
2023-11-20
~3 min
Głosów: 11, średnia ocen: 5
paczka danych cad

OnGeo.pl oferuje zestaw danych CAD zawierający surowe dane źródłowe w formatach GeoPackage, DWG, DXF, GeoTif i PNG. Dzięki nowej funkcji profesjonaliści z branży projektowej otrzymają aktualną bazę danych, która znacząco usprawni i ułatwi codzienną ich pracę. Zaletą Geopaczki danych CAD jest fakt, że pobierzesz ją w zaledwie kilka minut. 

  • Zespół OnGeo.pl, specjalizujący się w gromadzeniu i przetwarzaniu danych przestrzennych, podjął się opracowania pakietu danych CAD. Paczka danych CAD została przygotowana z myślą o specjalistach z branży projektowej i budowlanej.
  • Proces pobierania danych jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie 5 minut. 
  • Koszt Geopaczki z danymi źródłowymi GIS w OnGeo.pl wynosi 50 % kwoty Raportu o Terenie

Wprowadzenie innowacyjnej bazy danych wektorowych w formacie CAD stanowi przełomowy moment w procesie projektowania. Dane CAD stwarzają możliwość opracowania rysunków, map, a także analiz, z niezrównaną dokładnością. Dzięki nim specjaliści z branży projektowej otrzymają pełną kontrolę nad każdym detalem, na każdym etapie projektowania obiektów. Takie działanie eliminuje ryzyko popełnienia błędów wynikających z niejasnych lub nieczytelnych rysunków.

Architekt, który dysponuje surowymi danymi przestrzennymi, może wizualizować swój projekt równocześnie na kilku płaszczyznach. Oznacza to, że jest w stanie jednocześnie zarówno analizować, jak i porównywać dane z ewidencji gruntów, planów miejscowych, uzbrojenia terenu i innych, co umożliwia sprawne podejmowanie decyzji dotyczących inwestycji i szybką reakcję na zmiany narzucone przez zleceniodawców. Taki sposób pracy znacząco zwiększa efektywność, co z kolei przekłada się na oszczędności dla zarówno dla klientów, jak i inwestorów.

Baza surowych danych przestrzennych pochodzących z wielu źródeł pozwala na sprawniejszą i efektywniejszą pracę nad projektem. Właśnie taką oferuje OnGeo.pl
Baza surowych danych przestrzennych pochodzących z wielu źródeł pozwala na sprawniejszą i efektywniejszą pracę nad projektem. Właśnie taką oferuje OnGeo.pl

Niestety do chwili obecnej nie istniała jednolita baza danych przestrzennych wyselekcjonowanych dla małych obszarów opracowania, które nadawałyby się do zaawansowanej analizy. Zbieranie tego rodzaju informacji z wielu źródeł jest nie tylko wyjątkowo trudne i czasochłonne, ale także niezwykle kosztowne.

W erze cyfrowej transformacji, osoby zajmujące się projektowaniem i analizą nieruchomości stoją przed wyjątkową szansą na znaczącą poprawę efektywności swoich projektów. W odpowiedzi na tę palącą potrzebę poprawy jakości danych, zespół OnGeo.pl, specjalizujący się w gromadzeniu i przetwarzaniu danych przestrzennych, podjął się opracowania pakietu danych CAD. Paczka danych CAD została przygotowana z myślą o specjalistach z branży projektowej i budowlanej.

Paczka danych CAD - pobierz dane źródłowe CAD

Wybierając temat "Dane źródłowe GIS/CAD" w Raporcie o terenie otrzymasz dane wektorowe i rastrowe dla wybranych przez Ciebie tematów. 

PACZKA DANYCH CAD - POBIERZ PRZYKŁADOWE OPRACOWANIE

Poniższa grafika pokazuje, jakie dane możesz otrzymasz w ramach geopaczki danych CAD.

Co otrzymasz w ramach geopaczki danych CAD?
Co otrzymasz w ramach geopaczki danych CAD?

Skorzystaj z pomocy zespołu OnGeo.pl 

OnGeo.pl tworzy zespół doświadczonych geodetów, planistów, prawników i informatyków. Nie jesteśmy kolejną automatyczną platformą do zbierania danych przestrzennych, zarabiającą na zlecaniu analizy, którą wykonuje za nas sztuczna inteligencja. Nasza baza przechodzi zaawansowany proces selekcji i analizy wszystkich udostępnionych danych, co zapewnia najwyższą jakość usługi. 

Działania naszych rozwiązań w obszarze systemów informacji przestrzennej dla ministerstw i innych instytucji na szczeblu centralnym i regionalnym pozwoliły nam stworzyć system, umożliwiający efektywne generowanie danych z różnych źródeł i dostosowywanie ich do indywidualnych potrzeb naszych wymagających klientów.

Zespół OnGeo.pl nieustannie się rozwija, wprowadzając nowe obszary danych i narzędzia, opierając się na najnowszych rozwiązaniach technicznych.

Paczka danych źródłowych CAD. Jak wygenerować dane?

Proces pobierania danych jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie 5 minut. 

  • Wybierz interesującą Cię działkę lub działki wykorzystując jeden z trzech sposobów wyszukiwania - za pomocą pola wyszukiwarki, wskazania na mapie lub rysowania na mapie. Wszystkie sposoby opisaliśmy we wpisie: Jak znaleźć działkę w Geoportalu OnGeo.pl;
  • Zaznacz tematy, który Cię interesują. Pamiętaj, że tylko wybrane tematy znajdą się w paczce danych CAD;
  • Przejdź na koniec listy dostępnych tematów i zaznacz “Dane źródłowe CAD/GIS. Jeśli tego nie zaznaczysz, automat wygeneruje wyłącznie Raport o terenie w formacie PDF;
  • Wybierz “Potwierdź” i podsumuj zamówienie;
  • Zapłać za zamówienie logując się na swoje konto lub, jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zarejestruj się na stronie OnGeo.pl. Możesz wybrać dwie formy płatności - on-line lub płatność punktami;
  • Geopaczkę danych GIS otrzymasz na wskazany adres e-mail. Wygenerujesz go również z własnego konta użytkownika. Paczka z danymi jest gotowa, kiedy uaktywni się pole “Pobierz paczkę”;
  • Pobieranie paczki rozpocznie się automatycznie. Otrzymasz zapakowany folder w formacie *.ZIP. Pamiętaj, zanim o jej wypakowaniu przed użyciem.
Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.