News

Mapa składów węgla Polskiej Grupy Górniczej

Szczepan Sołtysik
2022-09-23
~1 min
Post zaktualizowany: 2023-01-26
Głosów: 17, średnia ocen: 5
miał węglowy

Polska Grupa Górnicza udostępniła interaktywną mapę  składów Kwalifikowanych Dostawców Węgla

Mapa składów węgla Polskiej Grupy Górniczej

Mapa dostępna jest na stronie.

Obecnie na mapie jest ponad 60 Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW) a miejsc cały czas przybywa. Docelowo planuje się, aby mapa składów węgla prezentowała ponad 100 składów.

Zadaniem KDW jest transport węgla kupionego przez klientów indywidualnych w e-sklepie do składów rozmieszczonych bliżej domu odbiorcy na terenie całego kraju.

Najważniejszy warunek, jaki postawiła przewoźnikom PGG S.A., polega na zachowaniu niskich, korzystnych dla klientów kosztów transportu. Ceny KDW należą do najniższych na krajowym rynku. Zależą od odległości, tonażu, kierunku i są wyliczane oraz podawane każdorazowo przed złożeniem zamówienia na węgiel w e-sklepie PGG S.A.

Na życzenie klienta e-sklepu PGG S.A. (i za dodatkową opłatą) KDW dowiozą opał ze składu pod adres domowy (nazwy powiatów, na których terenie wykonanie tej dodatkowej usługi jest gwarantowane przez dany skład KDW, znaleźć można w bazie Kwalifikowanych Dostawców Węgla na stronie e-sklepu PGG S.A.).

Sieć KDW PGG S.A. ma za zadanie ułatwić kupującym w e-sklepie odbiór zamówionego węgla bez konieczności samodzielnego organizowania transportu.

Źródło: www.pgg.pl/

Planujesz zakup działki? Zdiagnozuj ją przed zakupem!

Skorzystaj z usługi Raport o terenie, dostępnej w portalu OnGeo.pl. 

Zobacz, jak wygląda raport dla przykładowej działki: ongeo.pl/raporty/przykladowy-raport.

Avatar: Szczepan Sołtysik
Szczepan Sołtysik

Redaktor i przedstawiciel portalu OnGeo.pl