Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Trwa Konferencja Stron Klimatycznych ONZ w Glasgow

Głosów: 7, średnia ocen: 5
mock

Trwa 26. Konferencja Stron Klimatycznych ONZ (COP26, ang. Conference Of the Parties) w Glasgow. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Wielka Brytania, a hasłem przewodnim – Zjednoczenie świata w walce ze zmianami klimatu. Szczyt klimatyczny odbywa się w dniach 31 października – 12 listopada 2021r.

  • 26. Konferencja Stron Klimatycznych ONZ potrwa do 12 listopada 2021r., a jej gospodarzem w tym roku jest Wielka Brytania we współpracy z Włochami.
  • Przedmiotem tegorocznego spotkania w Glasgow jest opracowanie działań celem niedopuszczenia, by temperatura na Ziemi wzrosła o więcej niż 1,5°C.
  • W ostatnich dniach padło zapewnienie przedstawicieli władz Australii o osiągnięciu zerowej emisji netto gazów cieplarnianych do 2050r. Natomiast Indie zadeklarowały neutralność klimatyczną do 2070r.

Konferencja Stron Klimatycznych ONZ – podstawowe informacje

Szczyt klimatyczny, czyli Konferencja Stron Klimatycznych ONZ jest okazją do spotkania przewódców państw świata w celu ustalenia sposobów na zintensyfikowanie globalnych działań na rzecz rozwiązania i przeciwdziałania skutkom kryzysu klimatycznego na świecie.

Gospodarzem 26. Konferencji klimatycznej jest Wielka Brytania we współpracy z Włochami.

Na spotkaniu COP 26 strony dokonują przeglądu wzajemnych zobowiązań w ramach porozumienia paryskiego. Wspólnym zobowiązaniem stron jest utrzymanie wzrostu średniej temperatury Ziemi znacznie poniżej 2˚C w stosunku do poziomu sprzed epoki przemysłowej oraz zapewnienie działań na rzecz ograniczenia wzrostu temperatury do 1,5˚C.

Informacji o porozumieniu paryskim możesz uzyskać tutaj 

26. Szczyt klimatyczny w Glasgow

Przedmiotem tegorocznego spotkania w Glasgow jest opracowanie działań celem niedopuszczenia, by temperatura na Ziemi wzrosła o więcej niż 1,5°C.

Naukowcy są zgodni co do twierdzenia, że to najlepszy sposób na ocalenie planety przed niebezpiecznymi skutkami zmiany klimatu.

Raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) informuje, że globalne ocieplenie w sposób nieodwracalny oddziałuje na strukturę opadów, oceany i wiatry we wszystkich regionach świata. W Unii Europejskiej i na całym świecie wzrasta częstotliwość i skala skrajnych zjawisk pogodowych, takich jak fale upałów, powodzie i pożary lasów.

Polecamy wpis: Powódź błyskawiczna – kiedy powstaje, jakie obszary zagrożone są zalewaniem

Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej podjąć się działania przeciwko zmianie klimatu.

Szczyt klimatyczny w Glasgow (COP 26) to dla światowych przywódców wyjątkowa szansa wspólnego, szybkiego działania na rzecz ograniczenia wzrostu temperatur i powstrzymania zmiany klimatu.

Podczas COP 26 państwa mają:

  • Zobowiązać się do realizacji ambitniejszych celów w zakresie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do 2030 r.;
  • Omówić środki pozwalające dostosować się do nieuniknionych skutków zmiany klimatu;
  • Zwiększyć finansowanie działań klimatycznych, zwłaszcza na rzecz krajów rozwijających się.

Najnowsze doniesienia

Na Szczycie Klimatycznym w Glasgow padło zapewnienie Australii o osiągnięciu zerowej emisji netto gazów cieplarnianych do 2050r. Indie zadeklarowały neutralność klimatyczną do 2070r.

W ostatnich dniach padło zapewnienie przedstawicieli władz Australii o osiągnięciu zerowej emisji netto gazów cieplarnianych do 2050r. Natomiast Indie zadeklarowały neutralność klimatyczną do 2070r.

Przypominamy, że Indie są trzecim największym emitentem dwutlenku węgla na świecie.

Monika Ojczyk

Analityk rynku nieruchomości, geodetka, specjalistka w zakresie prawa nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak