Porady OnGeo

Jak znaleźć działkę w geoportalu OnGeo?

Szczepan Sołtysik
2022-04-20
~3 min
Post zaktualizowany: 2024-01-25
Głosów: 387, średnia ocen: 4.8
jak-znalezc-dzialke-w-geoportalu-ongeo

Zastanawiasz się jak znaleźć działkę po numerze? Posiadasz informację o numerze działki, ale nie wiesz, która to dokładnie działka na mapie. Chcesz zlokalizować działkę po jej numerze? Korzystając z Geoportalu OnGeo w bardzo łatwy sposób znajdziesz działkę , którą jesteś zainteresowany. Jeśli nie znasz numeru działki, a wiesz gdzie działka się znajduje skorzystaj z mapy z numerami działek ewidencyjnych na OnGeo.pl i znajdź tutaj numer działki w raz z numerem obrębu ewidencyjnego.

  • Jeżeli znasz numer działki i chcesz sprawdzić jej lokalizację na mapie w Geoportalu - skorzystaj z wyszukiwarki działek ongeo.pl/raporty
  • Jeżeli nie znasz numeru, ale znasz lokalizację działki to sprawdź numer działki oraz numer obrębu na mapie ongeo.pl/mapa
  • Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji o działce to wygeneruj Raport o terenie dla działki na mapie ongeo.pl/mapa

Jak znaleźć działkę po numerze?

Wejdź na stronę Geoportalu OnGeo.pl i wyszukaj działkę.

Na stronie znajduje się wyszukiwarka działek. Skorzystaj z wyszukiwarki i wpisz wszystkie informacje na temat działki jakie znasz. Sam numer może nie wystarczyć do wyszukania działki musisz podać przynajmniej nazwę gminy, żeby zawężyć wyniki wyszukiwania.

Jak

W podanym przykładzie wpisano nazwę gminy (Kraków), jednostki ewidencyjnej (Podgórze), numer obrębu ewidencyjnego (0030) i na końcu numer działki ewidencyjnej (209/1).

W przykładzie wpisane są pełne dane – jeśli nie znasz ich wszystkich wpisz tyle ile znasz! Przykładowo wpisz nazwę gminy i numer działki –pojawi Ci się kilka podpowiedzi – sprawdź wszystkie aż znajdziesz działkę, której szukasz. Wystarczy kliknąć w przycisk Szukaj i zostaniesz przekierowany na mapę z zaznaczoną działką (1), którą wybrałeś. Granice działki zostaną podświetlone, a na szarym polu pojawi się powierzchnia wyszukiwanego terenu. Dokładny adres ewidencyjny działki znajduje się w oknie wyszukiwarki (2). Jeśli okazało się, że szukałeś innej działki możesz z poziomu mapy zmienić wynik wyszukiwania wpisując ponownie numer działki w wyszukiwarce (2).

Wyszukana
Geoportal działek OnGeo.pl - zaznaczona działa

Jak znaleźć numer ewidencyjny działki?

Myślisz: “Wiem gdzie jest działka, ale nie znam jej numeru”. Chcesz dowiedzieć się gdzie znaleźć numer ewidencyjny działki? Skorzystaj z Geoportalu OnGeo.pl, żeby poznać adres ewidencyjny terenu, którym jesteś zainteresowany.

Wejdź na stronę Geoportalu OnGeo.pl i wyszukaj adres (1) bądź wskaż działkę na mapie (2).

Wyszukaj
wyszukiwarka działek ewidencyjncyh

W pierwszym przypadku po kliknięciu w przycisk Szukaj system przekieruje Cię na mapę zbliżoną do podanego adresu. Po wybraniu opcji wskaż na mapie przekierowany zostaniesz na stronę całej Polski i sam będziesz musiał zbliżyć się do odpowiedniego miejsca (możesz też skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się w prawym górnym rogu mapy).

W jednym i drugim przypadku następnym krokiem będzie kliknięcie w odpowiednie miejsce na mapie w ten sposób wybierzesz działkę. Na lewym panelu znajdziesz informację o numerze działki i numerze obrębu ewidencyjnego.

Znajdź
Sprawdzenie numeru działki na mapie

Analiza inwestycji

Dla odnalezionej działki w Portalu OnGeo.pl masz możliwość skorzystania z innowacyjnej usługi Raport o Terenie OnGeo, która pozwoli Ci przeanalizować inwestycję w tym miejscu. Dzięki naszej analizie dowiesz się m.in.

  • jakie dokładnie parametry ma działka (np. długość, obwód, czy współczynnik kształtu działki),
  • czy działka objęta jest planem miejscowym wraz z linkiem do tego dokumentu,
  • czy w sąsiedztwie wydano nowe pozwolenia na budowę,
  • czy ten teren jest terenem zalewowym,
  • jakie jest średnioroczne zanieczyszczenie powietrza w tym rejonie.

Na lewym panelu znajduje się lista tematów, które są dostępne dla danej działki (wszystkie pogrubione tematy są dostępne (1)). Po kliknięciu w Potwierdź (2)należy dokonać płatności, po kilku minutach Raport o terenie będzie dostępny w postaci pdf.

Analiza
Proces generowania Raportu o terenie - dodatkowe informacje o działce
Avatar: Szczepan Sołtysik
Szczepan Sołtysik

Redaktor i przedstawiciel portalu OnGeo.pl