Porady OnGeo

Jak znaleźć działkę w geoportalu OnGeo?

Szczepan Sołtysik
2022-04-20
~3 min
Post zaktualizowany: 2024-07-23
Głosów: 388, średnia ocen: 4.9
jak-znalezc-dzialke-w-geoportalu-ongeo

Zastanawiasz się jak znaleźć działkę po numerze? Posiadasz informację o numerze działki, ale nie wiesz, która to dokładnie działka na mapie. Chcesz zlokalizować działkę po jej numerze? Korzystając z Portalu OnGeo w bardzo łatwy sposób znajdziesz działkę ewidencyjną, którą jesteś zainteresowany. Jeśli nie znasz numeru działki, a wiesz gdzie działka się znajduje skorzystaj z mapy z numerami działek ewidencyjnych na OnGeo.pl i znajdź tutaj numer działki w raz z numerem obrębu ewidencyjnego.

  • Jeżeli znasz numer działki i chcesz sprawdzić jej lokalizację na mapie w Geoportalu - skorzystaj z wyszukiwarki działek ongeo.pl/raporty
  • Jeżeli nie znasz numeru, ale znasz lokalizację działki to sprawdź numer działki oraz numer obrębu na mapie ongeo.pl/mapa
  • Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji o działce to wygeneruj Raport o terenie dla działki na mapie ongeo.pl/mapa

Jak znaleźć działkę po numerze?

Wejdź na stronę OnGeo.pl i skorzystaj z wyszukiwarki działek.

Na stronie znajduje się intuicyjna wyszukiwarka działek. Skorzystaj z wyszukiwarki i wpisz wszystkie informacje na temat działki jakie znasz. Sam numer działki może nie wystarczyć do wyszukania działki musisz podać przynajmniej nazwę gminy lub numer obrębu ewidencyjnego, żeby zawęzić wyniki wyszukiwania.

Jak

W podanym przykładzie wpisano nazwę gminy (Kraków), jednostki ewidencyjnej (Podgórze), numer obrębu ewidencyjnego (0030) i na końcu numer działki ewidencyjnej (209/1).

W przykładzie wpisane są pełne dane – jeśli nie znasz ich wszystkich wpisz tyle ile znasz! Przykładowo wpisz nazwę gminy i numer działki –pojawi Ci się w wyszukiwarce działek kilka podpowiedzi – sprawdź wszystkie aż znajdziesz działkę, której szukasz. Wystarczy kliknąć w przycisk Szukaj  i zostaniesz przekierowany na mapę z zaznaczoną działką (1), którą wybrałeś. Granice działki zostaną podświetlone, a na szarym polu pojawi się powierzchnia wyszukiwanego terenu. Dokładny adres ewidencyjny działki znajduje się w oknie wyszukiwarki (2). Jeśli okazało się, że szukałeś innej działki możesz z poziomu mapy zmienić wynik wyszukiwania wpisując ponownie numer działki w wyszukiwarce (2).

Wyszukana
Geoportal działek OnGeo.pl - zaznaczona działa

Jak znaleźć numer ewidencyjny działki?

Myślisz: “Wiem gdzie jest działka, ale nie znam jej numeru”. Chcesz dowiedzieć się gdzie znaleźć numer ewidencyjny działki? Skorzystaj z OnGeo.pl, żeby poznać adres ewidencyjny terenu, którym jesteś zainteresowany.

Wejdź na stronę OnGeo.pl i wyszukaj adres (1) bądź wskaż działkę na mapie (2).

Wyszukaj
wyszukiwarka działek ewidencyjnych

W pierwszym przypadku po kliknięciu w przycisk Szukaj system przekieruje Cię na mapę zbliżoną do podanego adresu. Po wybraniu opcji wskaż na mapie przekierowany zostaniesz na mapę całej Polski i sam będziesz musiał zbliżyć się do odpowiedniego miejsca (możesz też skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się w prawym górnym rogu mapy).

W jednym i drugim przypadku następnym krokiem będzie kliknięcie w odpowiednią działkę na mapie, w ten sposób wybierzesz działkę. Na lewym panelu znajdziesz informację o numerze działki i numerze obrębu ewidencyjnego.

Znajdź
Sprawdzenie numeru działki na mapie

Analiza inwestycji

Dla odnalezionej działki w na mapie OnGeo.pl masz możliwość skorzystania z innowacyjnej usługi Raport o Terenie OnGeo.pl, która pozwoli Ci przeanalizować inwestycję w tym miejscu. Dzięki naszej analizie dowiesz się m.in.

  • jakie dokładnie parametry ma działka (np. długość, obwód, czy współczynnik kształtu działki),
  • czy działka objęta jest planem miejscowym wraz z linkiem do tego dokumentu,
  • czy w sąsiedztwie wydano nowe pozwolenia na budowę,
  • czy ten teren jest terenem zalewowym,
  • jakie jest średnioroczne zanieczyszczenie powietrza w tym rejonie.

Na lewym panelu znajduje się lista tematów, które są dostępne dla danej działki (wszystkie pogrubione tematy są dostępne (1)). Po kliknięciu w Potwierdź (2)należy dokonać płatności, po kilku minutach Raport o terenie będzie dostępny w postaci pdf.

Analiza
Proces generowania Raportu o terenie - dodatkowe informacje o działce
Avatar: Szczepan Sołtysik
Szczepan Sołtysik

Redaktor i przedstawiciel portalu OnGeo.pl