Witryna internetowa stworzona przez Studenckie Koła Naukowe Geoinformatyków "GeoIT" oraz „Mikron” z UMCS zawiera aplikację umożliwiającą szybkie przeglądanie różnych gatunków grzybów wraz z ich lokalizacją w polskich lasach. Zobacz, gdzie rosną grzyby w Twojej okolicy.
- Studenckie Koła Naukowe Geoinformatyków "GeoIT" oraz „Mikron” z UMCS stworzyły stronę internetową z aplikacją umożliwiającą szybkie przeglądanie różnych gatunków grzybów wraz z ich lokalizacją w polskich lasach.
- Strona zawiera interaktywną mapę stworzoną na platformie ArcGIS Online, umożliwiającą eksplorację różnych regionów lasów w Polsce i poszerzenie świadomości na temat grzybów.
- Dostępne informacje obejmują dane o konkretnych gatunkach grzybów, ich cechy charakterystyczne, łacińską nazwę, wskazówki dotyczące miejsc, gdzie można ich znaleźć, oraz informacje o lokalizacji lasów w Polsce i nadleśnictwach.
Strona https://grzyby-w-polsce-wnozigp.opendata.arcgis.com, wraz z interaktywną mapą stworzoną na platformie ArcGIS Online, ma na celu poszerzenie świadomości na temat grzybów, odkrywanie fascynującego świata tych organizmów oraz eksplorowanie różnych regionów lasów w Polsce.
Na stronie znajdują się informacje dotyczące konkretnych gatunków grzybów. Udostępnione dane obejmują:
- przynależność do rodziny,
- charakterystyczne cechy,
- łacińską nazwę,
- wskazówki dotyczące miejsc, w których można ich znaleźć.
Dodatkowo, strona zawiera informacje o lokalizacji lasów w Polsce, podzielonych na kategorie, oraz dane dotyczące nadleśnictw.
Strona jest również zbiorem ciekawostek na temat tej grupy organizmów. Można się z niej dowiedzieć, który grzyb jest najczęstszym powodem zatruć w naszym kraju, jak wiele gatunków grzybów jest objętych ochroną w Polsce i nie powinno się ich zbierać ani niszczyć.
Autorami tej aplikacji są członkowie dwóch studenckich kół naukowych z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - SKN Geoinformatyków „GeoIT” z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz SKN Biotechnologów „Mikron” z Wydziału Biologii i Biotechnologii.
Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl
Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.
Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.
Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.
Zdiagnozuj działkę.
Wyszukaj na mapie!
- „Bezpieczna Wisła” - Największy Suchy Zbiornik w Polsce
- Mapa ewidencyjna - co zawiera i kiedy będzie wymagana
- Wypis i wyrys z rejestru gruntów - jak uzyskać, co zawiera, kiedy jest potrzebny
- Minimalna wielkość działki budowlanej. Na co zwrócić uwagę i jakie należy zachować odległości od granic?
- Jak sprawdzić teren zamknięty - sprawdź dowolną działkę!
- KOD ZNIŻKOWY 10% na zakup Raportu o Terenie OnGeo.pl
-
DARMOWA CHECK-LISTA:
Co sprawdzić przed zakupem działki?
70 PYTAŃ, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz działkę!