Rynek nieruchomości

Chcesz sprzedać działkę? Podaj dokładne położenie działki w ogłoszeniu!

Monika Byś
2023-04-28
~4 min
Głosów: 17, średnia ocen: 5
dokładne położenie działki w ogłoszeniu

Sprzedaż działki to zwykle złożony proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników. Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych formalności i szczegółowej diagnozie nieruchomości, pozostaje wystawić nieruchomość na sprzedaż na portalu zapewniającym odpowiedni ruch potencjalnych nabywców. Wystawiając działkę na sprzedaż bardzo ważne jest, aby nie ukrywać wad i ograniczeń nieruchomości, a tym bardziej dokładnego adresu lub jej numeru ewidencyjnego. Dla osoby, która zamierza zainwestować swoje pieniądze w kawałek ziemi, najważniejsze jest bezpieczeństwo inwestycji, a niepodanie jednej z ważniejszych informacji, zaświeci czerwoną lampkę czujnego inwestora. Wniosek jest jeden - jeśli chcesz sprzedać działkę z zyskiem, koniecznie podaj dokładne położenie działki w ogłoszeniu. 

  • Najlepsze ogłoszenia sprzedaży nieruchomości to takie, które zawierają wszystkie najważniejsze informacje o działce w tym również, często pomijane, dokładne położenie nieruchomości
  • Jeśli zamierzasz sprawnie sprzedać działkę i pozyskać pewnego kupca, powinieneś/aś zrozumieć, że sekret udanej transakcji sprowadza się do poczucia bezpieczeństwa inwestycyjnego. Nie bój się zatem wskazać ewentualnych wad działki - potencjalny nabywca i tak się o tym dowie
  • Profesjonalna, rzetelna i szczegółowa diagnoza działki jest dostępna dla wszystkich, a znajdziesz ją w OnGeo.pl

Dobre ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości powinno się wyróżniać na tle setek podobnych ofert. Jeśli myślisz, że należy zachęcić nabywcę przerysowanym zdjęciem głównym dodanym do ogłoszenia lub zainwestować z copywitera, który rozpisze się na temat zalet oferty, to niestety jesteś w błędzie. Najlepsze ogłoszenia sprzedaży nieruchomości to takie, które zawierają wszystkie najważniejsze informacje o działce w tym również, często pomijane, dokładne położenie nieruchomości. 

Jeśli zamierzasz sprawnie sprzedać działkę i pozyskać pewnego kupca, powinieneś/aś zrozumieć, że sekret udanej transakcji sprowadza się do poczucia bezpieczeństwa inwestycyjnego. Obie strony muszą sobie wzajemnie zaufać, a droga do sukcesu zaczyna się już na etapie ogłoszenia. Nie informując potencjalnego nabywcy, gdzie dokładnie znajduje się nieruchomość i pomijając istotne dane o nieruchomości (m.in. wymiary działki, dane o przeznaczeniu nieruchomości w planie miejscowym, możliwości zabudowy i informacje o dostępie do mediów i drogi publicznej i inne) możesz sporo stracić. Wszystko dlatego, że teraz każda osoba, nawet taka, która nie posiada fachowej wiedzy o rynku, może w kilka minut i za niewielką opłatą, samodzielnie sprawdzić te dane w internecie. Wniosek jest zatem prosty - ukrywanie tych danych po prostu się nie opłaca!

Profesjonalna, rzetelna i szczegółowa diagnoza działki jest dostępna dla wszystkich, a znajdziesz ją w OnGeo.pl.

Zdiagnozuj działkę w Raporcie o terenie OnGeo.pl 

Zespół specjalistów złożony z przedstawicieli wielu branż - geodezji, geologii, architektury, budownictwa, planowania przestrzennego, leśnictwa i informatyki - przestawia zaawansowany system informatyczny OnGeo.pl, dzięki któremu samodzielnie, w zaledwie 5 minut, przy minimalnym nakładzie pracy, pobierzesz unikatowy Raport o terenie wygenerowany specjalnie dla Twojej działki.

W OnGeo.pl nie musisz wybierać między dostępnymi pakietami, bo sam wybierasz za co płacisz. Do wyboru masz ponad 30 dostępnych tematów. Zastanawiasz się, ile to kosztuje? Za pełny Raport zapłacisz tyle, ile za średniej wielkości zakupy w supermarkecie.

Jak w najlepszy sposób wzbudzić zaufanie kupującego? 

Udowodnij wartość swojej nieruchomości i podkreśl jej indywidualne cechy i korzyści wynikające z jej zakupu. Jeśli nawet działka posiada jakieś wady lub uciążliwości, wskaż je. Poniżej podam wskazówki, które pomogą Ci zainteresować potencjalnego nabywcę. 

Podaj dokładne położenie działki w ogłoszeniu

Podanie adresu i dokładnego położenia działki w ogłoszeniu sprzedaży nieruchomości jest bardzo ważne, ponieważ ułatwia potencjalnym nabywcom znalezienie nieruchomości, pomaga określić jej wartość oraz uniknąć nieporozumień i niejasności w procesie sprzedaży. Jeśli w ogłoszeniu znajduje się jedynie ogólny opis położenia, np. "działka na obrzeżach miasta" lub “działka w otoczeniu terenów zielonych”, to potencjalni kupujący zmuszeni się samodzielnie znaleźć więcej informacji na temat dokładnej lokalizacji, a nierzadko nie mają na to czasu. Pamiętaj, że liczba działek na sprzedaż jest ogromna, więc konkurencja na rynku rośnie. Poszukiwania działki bez adresu mogą być frustrujące, więc większość zainteresowanych prawdopodobnie zrezygnuje, jeśli nie będzie mogła odnaleźć działki w na mapie lub w terenie. Szanujmy czas swój i osób zainteresowanych. 

Wyszukaj działkę bez podanej lokalizacji w ogłoszeniu

W Geoportalu Krajowym Na Mapie znajdziesz narzędzie "Filtrowanie działek", dzięki któremu wyszukasz działkę po czterech zmiennych - po kształcie, powierzchni działki, rodzaju działki i po położeniu (po danej o gminie). Dodatkowo, jeśli ogłoszeniodawca dodał informacje o przybliżonej lokalizacji, np. miejscowość, dzielnica, przysiółek lub ulica, możesz zawęzić obszar poszukiwania do aktualnego widoku mapy. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz film, który przygotowaliśmy na ten temat.

Podaj szczegółowy opis nieruchomości

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość, pamiętaj, że ważne jest podanie dokładnych informacji o jej cechach fizycznych i wyposażeniu. Kupujący szukają ogłoszeń zawierających konkretne dane, więc im więcej informacji, tym większa szansa na znalezienie odpowiedniego klienta. W ogłoszeniu powinieneś zawrzeć:

  • rodzaj i typ nieruchomości, rok budowy oraz informacje o remoncie (jeśli dotyczy), 
  • powierzchnię nieruchomości i jej wyposażenie (jeśli sprzedajesz dom lub mieszkanie z meblami),
  • dodatkowe informacje o lokalizacji - najbliższe obiekty użyteczności publicznej, dostęp do większych miast lub terenów rekreacyjnych
  • informację o dostępie do drogi publicznej i rodzaj nawierzchni drogi, 
  • uzbrojenie terenu - jeśli działka ma dostęp do kanalizacji, wodociągu, sieci ciepłowniczej i światłowodowej - napisz o tym koniecznie,.

Dołącz do ogłoszenia Raport o terenie

Jeśli nie chcesz dokładnie opisywać poszczególnych cech i parametrów danej nieruchomości, skorzystaj z opcji udostępnienia wygenerowanego Raport o terenie OnGeo.pl. Tym sposobem niewątpliwie wyróżnisz się na tle innych ogłoszeń, a przy okazji kupujący zyska zestaw rzetelnych informacji o nieruchomości.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygenerować Raport o Terenie OnGeo.pl, zobacz poniższy filmik na platformie youtube.com:

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.