News

Co potrzeba uchodźcom? Sprawdź jak pomóc na mapie!

Monika Byś
2022-03-17
~3 min
Post zaktualizowany: 2022-07-07
Głosów: 24, średnia ocen: 5
co potrzeba uchodźcom

Dowiedz się co potrzeba uchodźcom z Ukrainy. Sprawdź jakich produktów brakuje i gdzie najlepiej zgłosić się jako wolontariusz. Aplikacja audito.org to narzędzie, które pomoże Ci wyszukać zadania w Twojej okolicy - potrzebne artykuły lub czynności do wykonania. Pomagajmy z głową!

 • Aplikacja Adiuto łączy inicjatywy z darczyńcami, by umożliwić zarządzanie popytem i podażą darów oraz pomaga koordynować pracę wolontariuszy.
 • W ramach inicjatywy organizacje tworzą listę zadań, które zawierają informacje o zapotrzebowaniu na konkretne artykuły lub czynności, przez które można je wspomóc. Pomagajmy, ale z głową. 

Co potrzeba uchodźcom, czyli aplikacja Audito

Adiuto.org łączy inicjatywy z darczyńcami, by umożliwić zarządzanie popytem i podażą darów, a także zarządzać pomóc wolontariuszy w możliwie najbardziej wydajny sposób oraz przy możliwie najmniejszym nakładzie pracy. Dzięki adiuto:

 • Inicjatywy otrzymują tylko dary, na które zgłaszają zapotrzebowanie i nie muszą głowić się, co zrobić z nadmiarowym lub niepotrzebnym towarem,
 • Darczyńcy wiedzą, co dokładnie jest potrzebne w jakich punktach i nie marnują czasu oraz zasobów.

W ramach inicjatywy organizacje tworzą listę zadań, które zawierają informacje o zapotrzebowaniu na konkretne artykuły lub czynności, przez które można je wspomóc. Zadania o których mowa są widoczne na stronie internetowej fundacji. Darczyńcy wybierają te, które są w stanie zrealizować, zbierają właściwe towary i przynoszą je w umówione miejsce, lub wykonują określone czynności. Zarządzanie statusem realizacji zadania jest przejrzyste za pośrednictwem adiuto.org.

Co potrzeba uchodźcom z Ukrainy? Audito.org
Co potrzeba uchodźcom z Ukrainy? Audito.org

Co zrobić jeśli chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy jako darczyńca?

Chcesz pomóc jako darczyńca, ale nie wiesz jak? W aplikacji Adiuto znajdziesz zadania w Twojej okolicy – artykuły do zebrania lub czynności do wykonania. Poniższa lista wskaże Ci jak to zrobić.

 • Przejrzyj listę zadań i znajdź te, których możesz się podjąć.
 • Utwórz swoją misję, czyli listę zadań, które zrealizujesz.
 • Przynieś zebrane artykuły do punktu, który ich potrzebuje lub wykonaj wskazaną czynność

Aby zapewnić przejrzystość procesu realizacji zadania, po utworzeniu misji fundacja tworząca aplikację wyśle Ci e-mail z kodem QR. Gdy pokażesz go osobie, która będzie odbierała dary, ta od razu zobaczy, co i w jakiej ilości otrzymała i będzie mogła odpowiednio zaktualizować status zbiórki.

Co zrobić jeśli jesteś częścią jakiejś inicjatywy na rzecz uchodźców z Ukrainy?

Jeśli chcesz poinformować potencjalnych darczyńców, jakiej pomocy potrzebujesz w ramach pomocy dla Ukrainy, wykonaj kilka kroków opisanych poniżej.

 • Zarejestruj się, albo po prostu zaloguj się przez konto Google, Twitter albo Facebook.
 • Utwórz stronę swojej incjatywy. Pamiętaj, że to jednorazowa czynność.
 • Utwórz listę zadań dla swojej inicjatywy, np. kiedy zorientujesz się, że w Twojej zbiórce brakuje szamponów dla mężczyzn.
 • Poczekaj, aż zgłoszą się darczyńcy, którzy wykonają zadanie.
 • Po przybyciu darczyńcy na miejsce zaktualizuj stan zbiórki, odejmując liczbę dostarczonych artykułów od ogólnego zapotrzebowania.

Darczyńca przedstawi Ci kod QR, który otrzyma od nas po utworzeniu misji. Skanując go, otrzymasz link do strony misji i jednym kliknięciem zaktualizujesz status swojej zbiórki.

Więcej informacji znajdziesz -> tutaj

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.