Powstała interaktywna mapa pomocy dla Ukraińców, z której dowiesz się gdzie aktualnie znajdują się punkty zbiórek charytatywnych i punkty pierwszej pomocy medycznej. Znaczna część punktów pomocy znajduje się na terytorium Polski.
Powstała interaktywna mapa pomocy dla Ukraińców
- Mapa pomocy dla Ukraińców powstała w odpowiedzi na coraz liczniejszą grupę uchodźców zza wschodniej granicy.
- Projekt zawiera informacje o pomocy humanitarnej, medycznej oraz o punktach zbiórek i położeniu konsulatów na terenie Polski i państw sąsiadujących.
- Serwis dostępny jest w 3 wersjach językowych.
Interaktywna mapa pomocy dla Ukraińców
Mapa Dopomoha, co oznacza z ukraińskiego wsparcie, jest inicjatywą polskiej społeczności otwartego projektu kartograficznego OpenStreetMap. Serwis powstał w odpowiedzi na coraz liczniejszą grupę uchodźców zza wschodniej granicy (stan na dziś - 3 marca - to ponad 450 tys. osób wg danych MSWiA), związaną z inwazją Rosji na Ukrainę. Jest on dostępny w trzech wersjach językowych, czyli polskiej, ukraińskiej i angielskiej i zawiera informacje chociażby o pomocy humanitarnej, medycznej, punktach zbiórek czy położeniu konsulatów na terenie Polski oraz państw sąsiadujących.
Przeczytaj także:
Projekt powstał w 48 godzin po inwazji
Zważywszy na to, że portal powstał 48 godzin po rozpoczęciu inwazji, imponuje ilość treści, które możemy na nim znaleźć. OpenStreetMap Polska oraz na Facebooku zachęca do wsparcia zarówno w kontekście udostępniania miejsc udzielających pomocy Ukraińcom oraz mapowaniu, jak i w tworzeniu warstwy front-endowej strony, czyli opracowywaniu graficznego interfejsu użytkownika witryny internetowej. Cenne będą też wszelkie wskazówki dotyczące usprawnienia działania strony czy nowych funkcjonalności.
Przeczytaj także:
Na tym etapie punkty nanoszone są mapę na podstawie danych zebranych przez zespół zajmujący się projektem. Jednak w najbliższych dniach powinien pojawić się formularz umożliwiający zgłaszanie punktów przez użytkowników. Ruszy też numer telefonu, pod którym również będzie można zgłaszać obiekty do naniesienia na mapę.
wiceprezes Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska Włodzimierz Bartczak
Inicjatywa rozwija się bardzo szybko. Przewidujemy udostępnianie kolejnych funkcji i danych z dnia na dzień. Na przykład już w piątek lub sobotę uruchomimy infolinię, dzięki której organizacje pozarządowe będą mogły zgłaszać punkty na naszą mapę. Do tego otrzymujemy mnóstwo zgłoszeń z ofertami wsparcia projektu, także z zagranicy. Pozwoli to poszerzyć naszą mapę również o dane dla innych krajów. Ewidentnie jest power!
Źródło: Geoforum, Dopomoha.pl, MSWiA
Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.
Zdiagnozuj działkę.
Wyszukaj na mapie!
- „Bezpieczna Wisła” - Największy Suchy Zbiornik w Polsce
- Mapa ewidencyjna - co zawiera i kiedy będzie wymagana
- Wypis i wyrys z rejestru gruntów - jak uzyskać, co zawiera, kiedy jest potrzebny
- Minimalna wielkość działki budowlanej. Na co zwrócić uwagę i jakie należy zachować odległości od granic?
- Jak sprawdzić teren zamknięty - sprawdź dowolną działkę!
- KOD ZNIŻKOWY 10% na zakup Raportu o Terenie OnGeo.pl
-
DARMOWA CHECK-LISTA:
Co sprawdzić przed zakupem działki?
70 PYTAŃ, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz działkę!