News

Nie będzie podatku od fotowoltaiki

Monika Byś
2023-08-17
~1 min
Głosów: 10, średnia ocen: 5
podatek od fotowoltaiki

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wydało komunikat w sprawie doniesień medialnych na temat podatku od fotowoltaiki. Resort zapewnia, że obecnie nie pracuje nad nowym podatkiem.

  • Od pewnego czasu pojawiały się informacje o ewentualnym nowym podatku dla posiadaczy paneli fotowoltaicznych
  • Resort klimatu i środowiska informuje w kominikacie, że nie pracuje nad nową daniną od fotowoltaiki. “Nie są prowadzone żadne prace w tym zakresie”. 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje:

komunikat MKiŚ w sprawie podatku od fotowoltaiki

Pojawiające się doniesienia medialne dotyczące prac nad rozwiązaniami dotyczącymi obowiązku rejestracji mikroinstalacji prosumenckich oraz objęciu ich opłatą ekologiczną są NIEPRAWDZIWE. Nie są prowadzone żadne prace w tym zakresie.

W komunikacje resort klimatu i środowiska podkreślił, że "dynamiczny rozwój energetyki prosumenckiej pokazuje ogromne zainteresowanie właśnie tą najszybciej rozwijającą się technologią OZE w Polsce". Ministerstwo wskazało także, że podejmowane są kolejne działania "wspierające dalszy i zrównoważony rozwój OZE, w tym fotowoltaiki".

Źródło: MKiŚ

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.