Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Zmiany w składzie rządu. Nowy minister do spraw geodezji

Głosów: 24, średnia ocen: 5
mock

26 października 2021r. prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie rządu. Nowym ministrem rolnictwa został Henryk Kowalczyk, ministrem klimatu – Anna Moskwa, szefem nowo utworzonego Ministerstwa Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk, a ministrem funduszy i polityki regionalnej – Grzegorz Puda. Szczególnie istotna zmiana z punktu widzenia geodezji nastąpiła poprzez powołanie Piotra Nowaka na stanowisko szefa Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Kim jest nowy minister do spraw geodezji i kartografii?

  • Na skutek zmian w składzie rządu powołano pięciu nowych ministrów.
  • Nowy minister do spraw geodezji i kartografii – Piotr Nowak (ur. w 1980r.) jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
  • Zmiany w rządzie wynikają przede wszystkim z konieczności odbudowy większości po odejściu z rządu Jarosława Gowina.

Nowy minister do spraw geodezji

Poprzednim ministrem odpowiedzialnym za dziedzinę geodezji i kartografii był Jarosław Gowin, który na skutek wewnątrzpartyjnych sporów został zdymisjonowany w sierpniu 2021r.

Nowy minister – Piotr Nowak ma 41 lat i jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył również studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA, prowadzone przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Uzyskał tytuł CQF - Certificate in Quantitative Finance.

Piotr Nowak jest także absolwentem podyplomowego programu „International Security" na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych.

22 grudnia 2015 r. został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Po 5 latach zrezygnował z niniejszej funkcji na rzecz stanowiska doradcy szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie. Pełnił także funkcję wicedyrektora Departamentu Polityki Monetarnej i Rynków Kapitałowych.

Piotr Nowak - nowy minister rozwoju i technologii; źródło: gov.pl

Po co zmiany w rządzie?

Zmiany w rządzie wynikają przede wszystkim z konieczności odbudowy większości po odejściu z rządu Jarosława Gowina.

Na początku 2022r. zapowiedziano kolejne zmiany w rządzie. Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z października br. wskazuje, że wiceminister ds. bezpieczeństwa chce zrezygnować ze stanowiska i skupić się na kierowaniu swoją partią.

Monika Ojczyk

Analityk rynku nieruchomości, geodetka, specjalistka w zakresie prawa nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak