News

Międzyzdrojskie wieże wystawione za 68 mln zł

Monika Byś
2022-12-09
~2 min
Głosów: 13, średnia ocen: 5
Międzyzdrojskie wieże wystawione za 68 mln zł

Wizjonerski i ekskluzywny projekt dwóch wież w Międzyzdrojach utknął na procedurach. Działkę na której miały powstać wystawiono na sprzedaż za 68 mln złotych

  • W planach był wysoki na 112 metrów wieżowiec na 33 kondygnacjach. Pod ziemią zaplanowano parking, natomiast z budynku wychodziłoby się wprost na plażę. Niestety projekt utknął już na etapie planu. 
  • Zdiagnozuj działkę w Międzyzdrojach w OnGeo.pl. Pobierz darmowy Raport z diagnozą działki wystawionej na sprzedaż, link znajdziesz w treści artykułu. 

Pobierz Raport o Terenie działki w Międzyzdrojach

Zdiagnozuj działkę w Międzyzdrojach w OnGeo.pl. Pobierz darmowy Raport z diagnozą działki wystawionej na sprzedaż. 

Pobierz Raport działki w Międzyzdrojach
Pobierz Raport działki w Międzyzdrojach

Raport o Terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. Raport o Terenie to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatny jest w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu działki trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Chodziło o słynna inwestycję firmy Siemaszko przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. W planach był wysoki na 112 metrów wieżowiec na 33 kondygnacjach. Pod ziemią zaplanowano parking, natomiast z budynku wychodziłoby się wprost na plażę.

Gdyby nie skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, prawdopodobnie dzisiaj obok zachodniopomorskiej atrakcji mielibyśmy prawdziwy plac budowy. Skargę o której mowa złożyła Agencja Mienia Wojskowego, czyli właściciel położonego na sąsiedniej działce ośrodka wczasowego Rewita. WSA wydał wyrok - sąd uznał racje AMW i uchylił decyzję wojewody oraz starosty kamieńskiego o pozwoleniu na budowę. Wprawdzie deweloper złożył skargę kasacyjną od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale w styczniu tego roku ją wycofał. NSA postępowanie umorzył

Międzyzdrojskie wieże wystawione za 68 mln zł.

Niestety słynna działka trafiła na sprzedaż. Baszta Nieruchomości wyceniła ją na 68 mln złotych. Jak czytamy na stronie pośrednika w sprzedaży nieruchomości inwestycja i realizacja ma przynieść 250 – 300 mln złotych.

czytamy na stronie Baszta Nieruchomości

Do rozwiązania jest przy tym kilka kwestii technicznych i formalno – prawnych, które przy zgodnym i zdecydowanym nastawieniu nowego inwestora, obecnego właściciela i przedstawicieli miasta wszystkie są do  sprawnego i pełnego kompromisu wypracowania.

Wyjątkowa atrakcyjność tego przedsięwzięcia polega na tym, iż jest to spektakularna działka na skalę całego polskiego wybrzeża przeznaczona na budynek apartamentowo-hotelowy o wysokości min. 50 m i maksymalnej 150 m, na co pozwala uchwalony przed laty i nadal obowiązujący MPZP. W tym miejscu realnie można sprzedawać apartamenty w cenie od 20 do 45 tys zł / m2 netto. Nasze dwa biura w Międzyzdrojach, jedno w Świnoujściu, dwa w Szczecinie i w Warszawie oraz w Monachium (Niemcy) są gotowe do sprzedaży tych lokali. To będzie tyleż wspaniała co kontrowersyjna i głośna na rynku sprzedaż. Jest pokaźna liczba potencjalnych klientów zdecydowanych na zakup po kilka apartamentów, a nawet całego piętra.

Źródło: kamienskie.info

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.