Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Powstanie elektrownia słoneczna o mocy ponad 100MW

Głosów: 2, średnia ocen: 5
mock

Na Pomorzu powstanie elektrownia słoneczna o mocy ponad 100MW. Inwestycję sfinalizuje PGE Energia Odnawialna. Instalacja ma powstać w gminie Wicko, obok już znajdujących się tam dwóch farm wiatrowych Wojciechowo i Lotnisko.

  • Na Pomorzu w gminie Wicko powstanie elektrownia słoneczna o mocy ponad 100MW. 
  • Inwestycje sfinalizuje PGE Energia Odnawialna.

Jak podała spółka, przed rozpoczęciem prac budowlanych gmina będzie musiała zmienić plany zagospodarowania przestrzennego terenów przeznaczonych pod potencjalne inwestycje. Następnie PGE Energia Odnawialna przeprowadzi postępowania środowiskowe, wystąpi o pozwolenia na budowę oraz wyłoni w drodze przetargu wykonawców instalacji.

W gminie Wicko [zobacz lokalizację na mapie] znajdują się dwie farmy wiatrowe PGE Energia Odnawialna. Pierwszą z nich, składającą się z 14 turbin o mocy 2 MW każda uruchomiono w 2014 r. w Wojciechowie [zobacz lokalizację]. Dwa lata później otwarto, w pobliżu Kopaniewa, Farmę Wiatrową Lotnisko. Jest ona największą tego typu elektrownią należącą do spółki. Pracuje tam 30 turbin o mocy 3 MW każda.

Źródło: businessinsider.com.pl

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak