News

Deweloper sprzedał mieszkanie za 15 mln zł

Monika Byś
2022-12-21
~2 min
Głosów: 15, średnia ocen: 5
deweloper sprzedał mieszkanie za 15 mln zł

W Krakowie deweloper Angel Poland Group sprzedał apartament, który kosztował aż 15 mln zł! Mieszkanie ma prawie 700 m2 powierzchni i znajduje się przy zbiegu ulic Koletek i Sukienniczej. To nie jest jednak cenowy rekord - ten padł w Warszawie. Za 480-metrowy apartament zapłacono blisko 23 mln złotych.

  • Lokal o którym mowa znajduje się w dziewiętnastowiecznym skrzydle zabytkowych, poklasztornych zabudowań z XVI wieku przy skrzyżowaniu ulic Kotelek i Sukienniczej w Krakowie.
  • Rekordowa cena 15 mln zł za mieszkanie dotyczy Apartamentu Królewskiego. 
  • Deweloper informuje, że jego wartość oszacowano na tak wysoką ze względu na chociażby atrakcyjne widoki na Wawel z okna witrażowego. Natomiast sufit salonu ma wysokość 9 m. Mieszkanie jest wyposażone w prywatną strefę SPA, własną windę, kilka sypialni i łazienek, dwie kuchnie, a także gabinet.

Ceny nieruchomości w obecnych czasach potrafią zwalić z nóg. Szalejąc inflacja i wysokie ceny nieruchomości w 2022 r. nie wpłynęły jednak szczególnie na wartość nieruchomości premium, a taką niewątpliwie jest 700-metrowe mieszkanie w Krakowie przy ulicy Sukienniczej. 

O najdroższym apartamencie w stolicy Małopolski zaczęło być głośno już w 2019 roku, jednak dopiero niedawno ostatecznie dokonano transakcji na kwotę 15 mln zł. Serwis bryla.pl informuje nas, że mieszkanie o którym mowa znajduje się w dziewiętnastowiecznym skrzydle zabytkowych, poklasztornych zabudowań z szesnastego wieku przy skrzyżowaniu ulic Kotelek i Sukienniczej w Krakowie. 

Krakowski deweloper Angel Poland Group sprzedał apartament za 15 mln zł, fot. Angel Poland Group
Krakowski deweloper Angel Poland Group sprzedał apartament za 15 mln zł, fot. Angel Poland Group

W roku 2003 grupa dewelopersko-budowlana Angel Poland Group zakupiła obiekt wraz z działką, aby następnie przekształcić go w swoją inwestycję pod nazwą Angel Wawel.

Inwestycja Angel Wawel, czyli rewitalizacja klasztoru na luksusowe mieszkania

Inwestycja Angel Wawel to rewitalizacja zabytkowego XVI wiecznego klasztoru sióstr Koletek. 

Apartament Królewski, fot. Angel Poland Group
Apartament Królewski, fot. Angel Poland Group

podaje deweloper w opisie nieruchomości

Na ścianach wnętrz kaplicy z 1882 roku i na sklepieniu zostały odrestaurowane polichromie i dekoracje malarskie autorstwa Jana Bukowskiego z okresu Młodej Polski

Rekordowa cena 15 mln zł za mieszkanie dotyczy Apartamentu Królewskiego. Deweloper informuje, że jego wartość oszacowano na tak wysoką ze względu na chociażby atrakcyjne widoki na Wawel z okna witrażowego. Natomiast sufit salonu ma wysokość 9 m. Mieszkanie jest wyposażone w prywatną strefę SPA, własną windę, kilka sypialni i łazienek, dwie kuchnie, a także gabinet.

Źródło: money.pl, bryla.pl

Zdiagnozuj działkę z OnGeo.pl

Zakup działki to poważna decyzja, a sam wybór nieruchomości często wiąże się z dużym stresem. Chcąc się zabezpieczyć nie możesz polegać wyłącznie na informacjach od sprzedawcy, bo może on być świadomy wszystkich zagrożeń i ograniczeń, które kryje działka. Pamiętaj, że tylko rzetelna diagnoza działki może uwolnić Cię od stresu przed popełnieniem błędu.

Raport o Terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. Raport o Terenie to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatny jest w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu działki trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.