Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Czesi przejmują Kalinigrad - Kraloviec na mapach OSM

Głosów: 2, średnia ocen: 4.5
mock

"Czesi przejmują Kalinigrad" - aneksja obwodu kaliningradzkiego to happening, który bije rekordy popularności wśród internautów. "Nowa" nazwa Kaliningradu - Kraloviec - pojawiła się w mapach Open Street Map (OSM).

  • W odpowiedzi na fałszywe referendum przeprowadzone przez Putina na Ukrainie, internauci z Czech zaczęli kpić z Rosjan i rozpowszechniać informacje, że w takim razie oni przejmują Kaliningrad. 
  • Czesi przypomnieli również, że miasto Kaliningrad założone zostało na cześć ich króla, Ottokara II. W przeszłości nazywało się Kralovec.

Rosjanie weszli na Ukrainę, przeprowadzili sfałszowane referenda i ogłosili aneksję czterech obwodów. W odpowiedzi internauci z Czech zaczęli kpić z Rosjan i rozpowszechniać informacje, że w takim razie oni przejmują Kaliningrad. Wszystko dlatego, że aż 160 % mieszkańców chce aneksji do ich republiki. Internet zalała fala memów z Władimirem Putinem, który dzwoniąc do Królewca słyszy w słuchawce „Ahoj!” i informacji, że Czesi pokonali rosyjską armię zrzucając na Kaliningrad skrzynki wódki.

głosi fałszywy wpis Joego Bidena na Tweeterze

W pełni popieram aneksję obwodu kaliningradzkiego przez Republikę Czeską.

Memy internautów odnośnie do przejęcie Kaliningradu przez Czechów
Memy internautów odnośnie do przejęcie Kaliningradu przez Czechów, źródło: andrzejrysuje.pl

Czesi przejmują Kalinigrad. Dlaczego Kaliningrad to czasem czeski Královec?

Do pokojowego przejęcia doszło już na wielu platformach społecznościowych, a temat przypieczętował Twitter. Tam czeską flagę w rosyjską ziemię wbiło „oficjalne konto Královca, dawniej Kaliningradu”.

źródło: @Kraloviec/Tweeter

W komentarzach nie brak opinii, że w liczeniu głosów mógł wkraść się mały błąd, a w rzeczywistości poparcie dla aneksji wyraziło 160 % mieszkańców regionu. Czesi przypomnieli również, że miasto Kaliningrad założone zostało na cześć ich króla, Ottokara II. W przeszłości nazywało się Kralovec.

Memy internautów odnośnie do przejęcie Kaliningradu przez Czechów
Memy internautów odnośnie do przejęcie Kaliningradu przez Czechów, fot. imgflip.com

Internet podbija też czeska petycja. Napisano w niej, że Władimir Putin udowodnił, iż „nie ma nic złego we wchodzeniu na terytorium obcego państwa, ogłoszeniu referendum, a następnie anektowaniu go”. Powołując się na historię Kaliningradu, autorzy chcą przyłączenia go do Czech. „Mamy niepowtarzalną okazję uzyskania wreszcie dostępu do morza” – żartują.

źródło: Historia.org.pl/Tweeter

Źródło: PAP, Tweeter, TVN

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak