News

Alicja Kulka została Głównym Geodetą Kraju

Monika Byś
2023-06-28
~2 min
Głosów: 13, średnia ocen: 5
Alicja Kulka została Głównym Geodetą Kraju

W dniu 26 czerwca 2023 roku, premier Mateusz Morawiecki mianował Alicję Kulkę na stanowisko Głównego Geodety Kraju. Alicja Kulka odebrała nominację 27 czerwca 2023 r. z rąk Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy.

  • Alicja Kulka odebrała nominację 27 czerwca 2023 r. z rąk Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy.
  • Przez dłuższy czas, bo od 18 marca 2019 roku, Alicja Kulka pełniła funkcję Zastępcy Głównego Geodety Kraju.

W dniu 26 czerwca 2023 roku, Premier Mateusz Morawiecki mianował Alicję Kulkę na stanowisko Głównego Geodety Kraju. Oficjalne przekazanie nominacji miało miejsce 27 czerwca 2023 roku, kiedy to Minister Rozwoju i Technologii, Waldemar Buda, przekazał jej akt powołania.

Przez dłuższy czas, bo od 18 marca 2019 roku, Alicja Kulka pełniła funkcję Zastępcy Głównego Geodety Kraju. Następnie, od 14 maja 2022 roku, objęła obowiązki Głównego Geodety Kraju.

Alicja Kulka została Głównym Geodetą Kraju

Jej droga zawodowa związana jest z różnymi instytucjami i uczelniami. Ukończyła Akademię Górniczo-Hutniczą oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Posiada również dyplomy z Wyższej Szkoły Biznesu w Pile (studia podyplomowe z szacowania nieruchomości) oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach (studia podyplomowe z zakresu systemów informacji geograficznej). Swoje umiejętności zdobywała pracując w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Katowicach oraz prowadząc własną firmę geodezyjną. Pełniła także funkcje dyrektora Departamentu Informacji o Nieruchomościach Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii oraz geodety miasta Tychy i wiceprezydenta tego miasta ds. gospodarki przestrzennej.

Przed objęciem stanowiska Zastępcy Głównego Geodety Kraju, była dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach, jednostki budżetowej województwa śląskiego. Dodatkowo, w latach 2016-2020, zasiadała w Radzie Społeczno-Programowej Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej oraz była członkiem konwentu Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Pełniła również funkcję przewodniczącej rady nadzorczej spółki prawa handlowego.

Alicja Kulka posiada uprawnienia zawodowe z zakresu geodezji i kartografii w kategoriach 1 i 2.

Źródło: GUGIK

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.