Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Zakaz sprzedaży domów niespełniających norm UE

Głosów: 6, średnia ocen: 5
mock

Niebawem możemy się spodziewać masowej modernizacji budynków. Zmiany dotyczą całej Unii Europejskiej, a ich powodem jest wprowadzenie nowych przepisów i dążenie do osiągnięcia stanu zeroemisyjności. Istnieje jednak uzasadniana obawa, że jednym z rezultatów tego procesu może być zakaz sprzedaży i wynajmu nieruchomości, które nie spełniają wymagań dotyczących redukcji śladu węglowego.

  • Wkrótce może nastąpić masowa modernizacja budynków w Polsce i całej Unii Europejskiej. Nowe unijne regulacje dążą do osiągnięcia zeroemisyjności.
  • Może zostać wprowadzony zakaz sprzedaży i wynajmu mieszkań, które nie spełniają wymogów dotyczących śladu węglowego.
  • Od 2030 roku wszystkie nowe budynki mają być zeroemisyjne, a do 2050 roku także wszystkie istniejące.
  • Konieczna będzie masowa modernizacja zarówno budynków mieszkalnych, jak i tych należących do firm i instytucji publicznych.
  • Unia Europejska poszukuje sposobów na wymuszenie inwestycji termomodernizacyjnych na państwach i ich obywatelach.

Od 2030 roku wszystkie nowe budynki będą musiały być zeroemisyjne, a do 2050 roku również wszystkie istniejące. W rezultacie konieczna będzie rozległa modernizacja wielu budynków, zarówno mieszkalnych, jak i należących do firm oraz instytucji publicznych. 

Jednak jak Unia Europejska zamierza wymusić na państwach członkowskich i ich mieszkańcach inwestycje w termomodernizację? Okazuje się, że rozważany jest nawet zakaz sprzedaży i wynajmu nieruchomości, które nie spełniają wymagań dotyczących emisji dwutlenku węgla. Warto również zastanowić się, co stanie się w przypadku, gdy spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa nie przeprowadzi modernizacji termicznej budynku, a lokatorzy nie będą mieć na to żadnego wpływu. 

Można przypuszczać, że państwo będzie miało częściowy nadzór nad termomodernizacją budynków wielorodzinnych.

Źródło: bezprawnik.pl

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak