News

Wybory do Sejmu 2023 w Geoportalu Na Mapie

Monika Byś
2023-09-25
~3 min
Post zaktualizowany: 2023-10-16
Głosów: 24, średnia ocen: 4.9
Wybory do Sejmu 2023

Już 15 października 2023 roku odbędą się w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Z związku z tym wydarzeniem zespół Geoportalu Na Mapie przygotował interaktywną mapę okręgów wyborczych wraz z listą kandydatów przypisanych do danego rejonu. Dowiedz się, jak sprawdzić listę kandydatów startujących w naszym miejscu zamieszkania. 

 • 15 października 2023 r. czekają nas w Polsce wybory parlamentarne. Łącznie na listach kandydatów do Sejmu znalazło się 6 445 kandydatów.
 • Zespół Na Mapie stworzył Geoportal Wyborczy, który ułatwia odnalezienie się w strukturze wyborczej.
 • Geoportal wyborczy 2023 to interaktywna platforma, która zawiera nie tylko mapę okręgów wyborczych, ale również zbiera dane o kandydatach.
 • Mapa okręgów wyborczych dostępna jest na stronie: https://krakow.geoportal-krajowy.pl/wybory/sejm

Wybory do Sejmu 2023 w Geoportalu Na Mapie

15 października br. czeka nas ważne wydarzenie - wybory parlamentarne. Na potrzeby wyborów do Sejmu, Polska podzielona jest na 41 okręgów wyborczych, z których mieszkańcy poszczególnych regionów wybiorą łącznie 460 posłów. Według danych z geoportalu, łącznie na listach kandydatów do Sejmu znalazło się 6 445 kandydatów.

Aby pomóc zorientować się, który polityk startuje z Waszego okręgu, zespół Na Mapie stworzył Geoportal Wyborczy, który ułatwia odnalezienie się w strukturze wyborczej. 

Przejdź do Geoportalu Krajowego Na Mapie i sprawdź mapę okręgów wyborczych: 

https://geoportal-krajowy.pl/na-mapie-wybory

Geoportal wyborczy 2023 to interaktywna platforma, która zawiera nie tylko mapę okręgów wyborczych, ale również zbiera dane o kandydatach. Otrzymasz zatem:

 • informacje o zgłoszonych komitetach wyborczych w poszczególnych okręgach,
 • listę startujących kandydatów,
 • dane o kandydatach - imię i nazwisko, numer na liście wyborczej, miejscowość zamieszkania oraz informacje o przynależności do partii politycznej lub poparcie partii.

Dodatkowo jeśli wybierzesz nazwisko wybranego kandydata, automat przeniesie Cię do strony internetowej z biogramem tej osoby.

Ale po kolei...

Jak sprawdzić okręg wyborczy w wyborach do Sejmu 2023?

Po pierwsze, aby wyświetlić dane o okręgach wyborczych, przejdź na stronę geoportalu: https://geoportal-krajowy.pl/na-mapie-wybory. Otrzymasz mapę przedstawiającą granicę regionów, które odpowiadają wspomnianym okręgom według lokalizacji. Aby uzyskać więcej informacji o okręgu, kliknij w interaktywne pole na mapie.

Mapa okręgów wyborczych /Na Mapie/
Mapa okręgów wyborczych /Na Mapie/

Po wybraniu informacji o okręgu, zostaniesz automatycznie przeniesiony na stronę wybranego okręgu wyborczego. Znajdziesz tam podstawowe informacje o okręgu:

 • nazwę siedziby okręgowej komisji wyborczej,
 • liczbę przypisanych mandatów,
 • liczbę kandydatów,
 • a także liczbę list wyborczych.

Poniżej znajdziesz również pełną listę kandydatów startujących z ramienia danego komitetu wraz z informacjami o kandydatach.

Lista kandydatów startujących z danego komitetu wyborczego /Na Mapie/
Lista kandydatów startujących z danego komitetu wyborczego /Na Mapie/

Informacje o kandydatach

Dodatkowym ułatwieniem dla wyborców są biogramy poszczególnych kandydatów. Wybierając nazwisko kandydata, przejdziesz do jego indywidualnej strony internetowej przygotowanej przez zespół Na Mapie.

Uwaga! Obecnie większość kandydatów nie uzupełniło pełnych danych do biogramu. Zapraszamy zatem Państwa do współpracy

Jeśli chcieliby Państwo przesłać dane do formularza wybranego polityka, prosimy o kontakt z administracją Geoportalu Na Mapie: kontakt@geoportal-krajowy.pl

Strony wyborów na geoportalach gmin

Zachęcamy również do odwiedzenia geoportali gminnych, gdzie mieszkańcy znajdą więcej informacji o kandydatach, programach wyborczych i miejscach głosowania. 

Dowiedz się, gdzie możesz oddać swój głos podczas wyborów do Sejmu w swoim mieście. To tutaj znajdziesz konkretny adres placówki, gdzie oddasz swój głos, a także bez wychodzenia z domu, dowiesz się, czy lokal wyborczy jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 

Dla przykładu, zobacz, jak przygotowaliśmy stronę dla geoportalu gminnego miasta Krakowa: https://krakow.geoportal-krajowy.pl/wybory/sejm#lista-obwodow

Geoportal gminny z listą miejsc do głosowania /Na Mapie/
Geoportal gminny z listą miejsc do głosowania /Na Mapie/

Pamiętaj! Tylko wspólnie możemy uczynić te wybory bardziej dostępnymi i demokratycznymi dla naszej społeczności.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.