News

Sondażowe wyniki wyborów 2023 do Sejmu na mapie w Geoportalu

Opracowanie redakcji
2023-10-15
~2 min
Post zaktualizowany: 2023-10-16
Głosów: 13, średnia ocen: 5
Wybory do Sejmu 2023

Sprawdź sondażowe wyniki wyborów do Sejmu exit poll 2023, w Geoportalu Wyborczym. Wejdź na stronę Geoportalu Wyborczego i dowiedz się, który komitet wyborczy zyskał najwięcej głosów i kto otrzyma mandat poselski na kolejną kadencję w Twoim regionie. 

Sondażowe wyniki wyborów do sejmu exit poll 2023 

15 października 2023 roku zapisał się już na stałe w kartach polskiej historii jako dzień, w którym Polacy wyrazili swój głos i wyznaczyli kierunek, jakim ma podążać nasz kraj. Po tygodniach trudnej kampanii wyborczej, debatach politycznych i próbach podniesienia frekwencji przy urnach, w końcu doczekaliśmy się wyników szacunkowych. 
Na łamach naszego Geoportalu Wyborczego Na Mapie publikujemy sondażowe wyniki wyborów do Sejmu exit poll oraz wyniki referendum. 

Przejdź do Geoportalu Wyborczego: geoportal-krajowy.pl/na-mapie-wybory/sejm/wyniki
Poniżej przedstawiamy szacunkowe wyniki wyborów oparte na badaniu exit poll, czyli bazujące na odpowiedziach udzielonych przez wyborców po wyjściu z lokalu wyborczego. Badanie to przeprowadziło Ipsos. 

Wyniki wyborów na mapie w Geoportalu Wyborczym

Według najnowszych sondażowych danych frekwencja w wyborach do Sejmu wyniosła 72,9%

Najwięcej głosów wg. sondażowych wyników exit poll 2023 zdobył komitet  KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, który zdobył łącznie36,8 % wszystkich głosów wyborców, co oznacza, że zdobył łącznie 200 mandatów poselskich. Na drugim miejscu uplasował się komitet KOALICJI OBYWATELSKIEJ, z wynikiem 31,6% głosów (163 mandatów). Podium zamyka TRZECIA DROGA – 13% głosów , co przekłada się na 55 zdobytych mandatów poselskich. 
Na oficjalne wyniki z Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) musimy poczekać najprawdopodobniej do wtorkowego poranka, czyli do 17 października 2023 roku. Statystyki te również sprawdzą Państwo na stronie Geoportalu Wyborczego. 

Avatar: Opracowanie redakcji
Opracowanie redakcji

Artykuł przygotowany przez redaktorów portalu OnGeo.pl