Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Będzie rządowy program odbetonowania miast

Głosów: 4, średnia ocen: 5
mock

Ministerka klimatu Anna Moskwa, podczas spotkania w Nidzicy w warmińsko-mazurskim, ogłosiła że wkrótce poznamy nowy rządowy program odbetonowania miast oraz zwiększenia zielonych przestrzeni w miastach i poprawę retencji wody.

  • Minister klimatu Anna Moskwa zapowiedziała program odbetonowania i zazielenienia miast oraz zwiększenia retencji.
  • Program będzie dotacyjny i skierowany do miast o populacji do 50 tysięcy.
  • Minister ogłosiła kolejną edycję konkursu "Miasto z klimatem".
  • Minister zachęca inne samorządy do zielonego zagospodarowania przestrzeni publicznych na podstawie nagrodzonych projektów.

oświadczyła Anna Moskwa

Niebawem będziemy ogłaszać wyjątkowo korzystny program, który wynika z wielu spotkań oraz oczekiwań mieszkańców miast o populacji do 50 tysięcy. 

Wyjaśniła również, że program ten będzie koncentrował się na odbetonowaniu obszarów miejskich, wprowadzeniu większej ilości zieleni oraz zwiększeniu retencji w miastach. Minister dodała, że będzie to program oparty na dotacjach, choć nie podała dalszych szczegółów.

Minister ds. Klimatu zapowiedziała także ogłoszenie kolejnej edycji konkursu "Miasto z klimatem" w przyszły poniedziałek.

oświadczyła Anna Moskwa

Istnieją miejsca, gdzie przestrzenie zielone stają się coraz bardziej popularne, a samorządy przedstawiły udane projekty. Po raz czwarty będziemy nagradzać te projekty, jednocześnie pokazując innym samorządom, jak skutecznie wprowadzać zieleń w naszą wspólną przestrzeń

Źródło: PAP

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak