Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Rząd ogłasza nowy program mieszkaniowy

Głosów: 5, średnia ocen: 5
mock

Nowy program mieszkaniowy ma składać się z dwóch elementów: bezpiecznego kredytu 2 proc. oraz konta mieszkaniowego. Skierowany jest do osób, które nie posiadają na własność nieruchomości i nie ukończyły 45. roku życia. 

  • Rząd ogłosił nowy program mieszkaniowy dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie pn. “Pierwsze Mieszkanie”.
  • W planach są dwa rozwiązania: bezpieczny kredyt 2 proc. oraz konto mieszkaniowe. 

Rząd ogłosił nowy program mieszkaniowy dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie - “Pierwsze Mieszkanie”. O programie informuje minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Mówimy tu o dwóch rozwiązaniach: 

  • Bezpieczny kredyt 2 proc., 
  • Konto mieszkaniowe. 

mówił Waldemar Buda, szef MRiT, odnosząc się do programu Pierwsze Mieszkanie

Pokazujemy kompleksowy program, który po pierwsze daje możliwość nabycia mieszkania w najbliższym roku — bo wtedy ten program zadziała. Ale też daje perspektywę za kilka lat — dla tych osób, które nie są gotowe, które nie planują jeszcze tego przedsięwzięcia.

Chodzi o kredyt z oprocentowaniem 2 proc. Jak mówił Buda, wszystko ponad to "będzie przedmiotem dopłaty rządowej ze strony państwa".

Dopłata do kredytu będzie trwała 10 lat, a dodatkową zaletą jest brak limitu metra kwadratowego mieszkania.

Warunkiem uzyskania dopłaty jest nieposiadanie innego lokalu na własność. Jeśli ktoś posiada lub posiadał mieszkanie, to z tego programu nie będzie mógł skorzystać.

Buda powiedział, że "wielkość kredytu, która będzie mogła być w ramach tego (...) wykorzystana to jest maksymalnie 500 tys. zł w zakresie jednoosobowego gospodarstwa domowego i 600 tys. w przypadku rodziców, pary małżeńskiej lub rodzica wychowującego dziecko".

Źródło: PAP, onet.pl

Zdiagnozuj działkę z OnGeo.pl

Zakup działki to poważna decyzja, a sam wybór nieruchomości często wiąże się z dużym stresem. Chcąc się zabezpieczyć nie możesz polegać wyłącznie na informacjach od sprzedawcy, bo może on być świadomy wszystkich zagrożeń i ograniczeń, które kryje działka. Pamiętaj, że tylko rzetelna diagnoza działki może uwolnić Cię od stresu przed popełnieniem błędu.

Pobierz przykładowy Raport o Terenie
Pobierz przykładowy Raport o Terenie

Raport o Terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. Raport o Terenie to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatny jest w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu działki trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak