News

Mapa protestów rolników. Sprawdź, gdzie zamkną drogi

Monika Byś
2024-02-08
~1 min
Głosów: 19, średnia ocen: 4.6
mapa protestów rolników

Już jutro, 9 lutego 2024 roku, rolnicy planują protest polegający na blokowaniu dróg na terenie całego kraju. Zobacz, w których miejscowościach będą utrudnienia. 

W piątek odbędzie się strajk generalny rolników. Rolnicy protestują przeciwko wdrażaniu "Europejskiego Zielonego Ładu" i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Głównym organizatorem strajku jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność". Protest rozpocznie się o godzinie 10:00 i będzie polegał na blokowaniu dróg, miast oraz przejść granicznych z Ukrainą, co niestety spowoduje znaczne utrudnienia dla kierowców oraz przewoźników.

Mapa protestów rolników 

Interaktywną mapę z miejscami, które zostaną zablokowane i gdzie nie będzie możliwości przejazdu, można zobaczyć na oficjalnej stronie protestów utworzonej przez Instytut Gospodarki Rolnej.

LINK DO MAPY

Na mapie protestów znajdującej się na stronie Instytutu Gospodarki Rolnej uwzględniono wszystkie zgłoszone dotychczas blokady, obejmujące 182 odcinki dróg (stan na 7 lutego, godzinę 8.00). Jednocześnie należy pamiętać, że mapa jest stale aktualizowana, więc liczba blokad może się jeszcze zmienić.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.