News

Internetowa mapa mieszkań dla uchodźców. Sprawdź!

Monika Byś
2022-03-04
~1 min
Post zaktualizowany: 2022-04-24
Głosów: 27, średnia ocen: 5
internetowa mapa mieszkań

Mapy Google udostępniły opracowanie, w którym każdy może zgłosić dostępny pokój, mieszkanie lub dom za darmo dla uchodźców z Ukrainy. Internetowa mapa mieszkań zawiera obecnie setki punktów z opcją zamieszkania we wszystkich województwach w Polsce. 

  • Nowa internetowa mapa mieszkań została stworzona przez Fundację Euromaidan-Warszawa i ułatwia poszukiwanie lokum dla uchodźców z Ukrainy.
  • Mapa cieszy się dużą popularnością zarówno w Polsce jak i za granicą.

Tymczasem to już kolejna interaktywna mapa dostępna dzięki zaangażowaniu ludności w pomoc dla Ukraińców dotkniętych wojną. Wczoraj pisaliśmy o mapie Dopohoma, która zawiera informacje o pomocy humanitarnej, medycznej oraz o punktach zbiórek i położeniu konsulatów na terenie Polski i państw sąsiadujących. Więcej informacji → Powstała interaktywna mapa pomocy dla Ukraińców.

Dzisiaj na tapetę bierzemy mapę mieszkań stworzoną przez Fundację Euromaidan-Warszawa. Mapa ta ułatwia chociażby poszukiwanie miejsc noclegowych oraz mieszkań na dłuższy pobyt, gdzie ukraińscy uchodźcy mogą znaleźć schronienie przed wojną.

Internetowa mapa mieszkań dla uchodźców dostępna jest → tutaj.

Aby dodać nowe mieszkanie/pokój/dom do bazy, należy wypełnić specjalny formularz, w którym należy podać:

  • imię i nazwisko,
  • miasto,
  • województwo,
  • numer kontaktowy,
  • liczbę osób, którą jest się w stanie przyjąć.

Jak widać inicjatywa cieszy się ogromną popularnością w Polsce i za granicą. Jeśli chcesz dodać nowe miejsce pomocy, należy skorzystać ze strony https://ukrainesupport.net.

Źródło: Google

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.