Współpraca

PLAN ZABUDOWY - niezależny blog o urbanistyce i planowaniu przestrzennym

Materiał partnerski
2022-07-15
~3 min
Post zaktualizowany: 2022-12-14
Głosów: 51, średnia ocen: 5

W czerwcu podjęliśmy współpracę z twórcami niezależnego bloga o urbanistyce i planowaniu przestrzennym - Plan Zabudowy. Dzisiaj chcemy przybliżyć Wam tematykę bloga, a także jego autora. Na końcu artykułu prezent dla wszystkich obecnych i przyszłych czytelników blogów OnGeo.pl i Plan Zabudowy.

 • Planzabudowy.com to blog, na którym przeczytasz o zagadnieniach związanych z urbanistyką i planowaniem przestrzennym.
 • Autorem bloga jest urbanista/planista przestrzenny Piotr Łuszczek.
 • ABC Inwestora, czyli cykl wpisów wyjaśniających podstawowe zagadnienia planowania przestrzennego.
 • Elementarz Urbanisty, czyli cykl wpisów o praktycznych problemach planowania przestrzennego.
 • Na blogu powstaje lista książek o urbanistyce polecanych przez autora i czytelników bloga. Cytowania i recenzje wybranych tytułów to kolejny projekt zatytułowany Miasto Lektora.
 • Jako czytelnik bloga wygenerujesz Raport o Terenie 10 % taniej z kodem PLANZABUDOWY

Subiektywnie o urbanistyce i planowaniu przestrzennym na planzabudowy.com

Planzabudowy.com to niezależny blog publikujący zupełnie subiektywne artykuły związane z szeroko pojętą urbanistyką i planowaniem przestrzennym. Jeśli jesteś:

 • urbanistą lub studentem urbanistyki/gospodarki przestrzennej chcącym się rozwijać, uczyć lub skonfrontować swoją wiedzę,
 • inwestorem/pośrednikiem nieruchomości poszukującym podstawowych informacji w zakresie uwarunkowań przestrzennych lub ustaleń planistycznych,
 • mieszkańcem/aktywistą zainteresowanym swoim sąsiedztwem i zasadami, na podstawie których funkcjonuje i może funkcjonować w przyszłości,

lub po prostu interesuje cię tematyka racjonalnego gospodarowania przestrzenią i chcesz poznać zasady na jakich próbuje się to osiągnąć, to Plan Zabudowy może być miejscem dla Ciebie.

PLAN ZABUDOWY - Kilka słów o autorze bloga

Autorem bloga jest urbanista/planista przestrzenny Piotr Łuszczek. Zawodowo projektant w jednej z wrocławskich pracowni planowania przestrzennego. Na co dzień zajmuje się tworzeniem koncepcji urbanistycznych, projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, analizą oraz oceną prac planistycznych miast i gmin, a także badaniem potencjału inwestycyjno-budowlanego nieruchomości. Jego portfolio projektowe to autorstwo/współautorstwo ponad 80 projektów. Swoje wykształcenie zdobył na kierunku Gospodarka Przestrzenna na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Jak sam o sobie pisze:

fragment opisu autora na planzabudowy.com

Mam nadzieję, że artykuły napisane na łamach tego bloga pozwolą mi usystematyzować swoją wiedzę i przydadzą się szerszemu gronu odbiorców.

W prostych słowach o podstawach planowania przestrzennego

Piotr w prostych słowach wyjaśnia mechanizmy działania podstawowych narzędzi planowania i zagospodarowania przestrzennego. W cyklu wpisów ABC Inwestora opublikował jak na razie kilka artykułów wyjaśniających również zagadnienia poruszane na blog OnGeo.pl. Na planzabudowy.com przeczytasz o:

 • STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO;
 • MIEJSCOWYM PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO;
 • WSKAŹNIKACH I PARAMETRACH ZABUDOWY W MPZP.

Problemy planowania przestrzennego dla praktyków i studentów urbanistyki

Postawy to nie wszystko! Tematyka bloga skierowana jest także do architektów i urbanistów. W cyklu Elementarz Urbanisty Piotr skupia się na zmianach przepisów dotyczących planowania przestrzennego:

 • PROJEKT REFORMY PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO – AMBITNE ZAŁOŻENIA;
 • NOWE ROZPORZĄDZENIE MPZP – PRZEŚWIETLAM I SPRAWDZAM CO SIĘ ZMIENIA;
 • CYFRYZACJA PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO – PREKONSULTACJE “KKPT”.

Miasto lektora, czyli cytowania i recenzje książek o urbanistyce

Miasto Lektura to z kolei projekt, który uzupełnia subiektywne wpisy na blogu o wiedzę ekspercką z książek napisanych przez praktyków urbanistyki i architektury o wieloletnim doświadczeniu, krajowym i światowym uznaniu. Projekt nastawiony jest na edukację urbanistyczno-architektoniczną. Przede wszystkim ma na celu zaznajomić Czytelników bloga z podstawami współczesnej myśli urbanistycznej i skłonić do nieco innego spojrzenia na miasta i kierunek w jakim powinniśmy podążać projektując, budując i zarządzając przestrzenią zbudowaną.

informacje ze strony planzabudowy.com

Mam nadzieję, że ten cykl będzie dla Ciebie inspiracją, a Nas wszystkich skłoni do przemyśleń. Pełną kolekcję cytatów zawsze znajdziesz właśnie pod tym hasztagiem: Facebook: #miastolektura i Instagram: #miastolektura.

Na blogu znajduje się cały czas rozbudowywana lista książek o urbanistyce polecanych przez autora i czytelników bloga.

Kod rabatowy PLAN ZABUDOWY na OnGeo.pl

Podejmując współpracę z Piotrem ustaliliśmy specjalne warunki dla czytelników Plan Zabudowy.

Z kodem rabatowym: PLANZABUDOWY możesz wygenerować Raport o Terenie 10 % taniej.

Rabat jest stały i wielokrotnego użytku. Działa w przypadku zakupu pełnego Raportu, jak również jego “okrojonej” wersji z najistotniejszymi dla Ciebie informacjami.

Na portalu możesz samodzielnie, w zaledwie 5 minut, przy minimalnym nakładzie pracy, pobrać unikatowy Raport o Terenie wygenerowany specjalnie dla Twojej działki. Zobacz, jak wygląda przykładowy raport o terenie: ongeo.pl/raporty/przykladowy-raport.

Avatar: Materiał partnerski
Materiał partnerski

Materiały opublikowane przez partnerów portalu OnGeo.pl