News

Atak na Moście Krymskim. Mamy zdjęcia

Monika Byś
2023-07-17
~2 min
Głosów: 13, średnia ocen: 5
Atak na Moście Krymskim

Na Moście Krymskim łączącym Rosję z okupowanym Krymem doszło do eksplozji. Ukraińska agencja RBK-Ukraina poinformowała, że w pobliżu mostu było słychać co najmniej dwa wybuchy. Nie wiemy jeszcze, jak poważne są uszkodzenia. Zobacz zdjęcia satelitarne ataku. 

  • Powiązany z Grupą Wagnera kanał Grey Zone poinformował, że most został zaatakowany ok. godz. 3:20 czasu lokalnego,
  • Pojawiły się również pierwsze informacje o dwóch ofiarach śmiertelnych i jednym rannym dziecku. 
  • Nadal nie jest jasne, jak poważne są uszkodzenia, ale według doniesień zniszczone zostało co najmniej jedno przęsło samochodowej części mostu.

Szef władz okupacyjnych Krymu Siergiej Aksjonow, cytowany przez agencję Reutera, poinformował, że do zdarzenia doszło w pobliżu 145. filaru mostu. 

napisał Aksjonow na swoim kanale w serwisie Telegram

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, wzywam mieszkańców i gości na półwyspie, aby powstrzymali się od jazdy przez Most Krymski

Powiązany z Grupą Wagnera telegramowy kanał Grey Zone poinformował, że most został zaatakowany ok. godz. 3:20 czasu lokalnego, czyli około 2:20 czasu w Polsce). Pojawiły się również pierwsze informacje o dwóch ofiarach śmiertelnych i jednym rannym dziecku. 

Atak na Moście Krymskim. Mamy zdjęcia

Zniszczenia widać na zdjęciach firmy Maxar.

Atak na Moście Krymskim /MAXAR/
Atak na Moście Krymskim /MAXAR/

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.