News

Zdjęcia satelitarne po zniszczeniu zapory na Dnieprze

Monika Byś
2023-06-09
~2 min
Głosów: 19, średnia ocen: 5
Zdjęcia satelitarne po zniszczeniu zapory na Dnieprze

Planet Labs i Maxar Technologies udostępniają zdjęcia satelitarne przedstawiające skalę powodzi po zniszczeniu zapory w Nowej Kachowce. 

  • Maxar Technologies i Planet Lab publikują zdjęcia satelitarne przedstawiające skalę katastrofy humanitarnej po wysadzeniu zapory na Dnieprze
  • We wtorek tj. 06 czerwca 2023 r. ukraińskie wojsko podało, że Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce

Zdjęcia satelitarne idealnie pokazują skalę katastrofy humanitarnej po wysadzeniu zapory na Dnieprze.

Satellite images reveal the scale of destruction after the Nova Kakhovka dam was destroyed in southern Ukraine on June 6, 2023.
Zdjęcia po katastrofie na Dnieprze /nbcnews.com/

Poniże zdjęcia wykonano przed i po zniszczeniu zapory. Zobaczymy na nich skutki powodzi w miastach i wsiach wzdłuż Dniepru, m.in zalany wodą Chersoń, miasteczka Oleszki i Krinky a także infrastrukturę i pola uprawne.

ukraina powodz
Miasteczko Oleszki na zdjęciu z lewej 18 maja i z prawej 7 czerwca po wysadzeniu tamy /Maxar Technologies/

Przypominamy, że we wtorek tj. 06 czerwca 2023 r. ukraińskie wojsko podało, że Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Lokalne władze rozpoczęły ewakuację mieszkańców. Podległa Rosji okupacyjna administracja Nowej Kachowki twierdzi, że zniszczona została część elektrowni, ale sama tama nie jest uszkodzona.

Źródło: NBCNews, Maxar Technologies

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.