News

Biedronka uruchomi 600 stacji ładowania pojazdów

Monika Byś
2023-07-13
~2 min
Głosów: 10, średnia ocen: 5
600 stacji ładowania pojazdów

Biedronka i PowerDot uruchamiają 600 stacji ładowania aut elektrycznych o mocy 131 kW przy swoich sklepach. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca przyszłego roku. 

  • Biedronka i PowerDot planują uruchomienie 600 stacji ładowania aut elektrycznych o mocy 131 kW przy sklepach do końca przyszłego roku.
  • Pierwsza szybka stacja ładowania została otwarta w Warszawie, gdzie kierowcy mogą korzystać z dwóch miejsc parkingowych.
  • Ładowarka posiada dwa złącza DC o mocy 120 kW i gniazdo AC o mocy 11 kW.
  • Kierowcy mogą płacić za ładowanie kartą bankową, płatnością zbliżeniową, kartą roamingową, aplikacją lub przez usługę Autocharge.
  • Ceny ładowania zależą od rodzaju złącza i sposobu płatności.
  • 70% stacji ładowania zostanie zlokalizowanych w miastach liczących mniej niż 100 tys. mieszkańców.

Pierwsza stacja została już otwarta w Warszawie. Stacja oferuje dwa miejsca parkingowe, ale może obsłużyć nawet trzy auta jednocześnie. Ładowarka ma dwa złącza DC o mocy 120 kW, oraz gniazdo AC o mocy 11 kW. 

Do końca 2024 roku planowane jest uruchomienie łącznie 600 stacji ładowania pojazdów. Kierowcy będą mogli płacić za ładowanie różnymi metodami, a ceny zależą od rodzaju złącza i sposobu płatności. Inwestycja Biedronki może ułatwić korzystanie z aut elektrycznych w mniejszych miejscowościach. 

70% stacji zostanie zlokalizowanych w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Biedronka planuje także ofertę promocyjną dla klientów. PowerDot zainwestuje około 200 mln zł pod sklepami Biedronki, tworząc infrastrukturę o łącznej mocy 70 MW. Zgodnie z ustawą o elektromobilności, zarządcy budynków komercyjnych powinni postawić przynajmniej jedną stację ładowania do końca przyszłego roku.

Źródło: wysokienapiecie.pl

Zdiagnozuj swoją działkę w OnGeo.pl

Dzięki Raportom o terenie OnGeo.pl zyskasz wiedzę o swojej działce i jej najbliższym otoczeniu. Sprawdzisz m.in. klasę gruntu, uzbrojenie terenu, mpzp, formę ochrony przyrody, zagrożenia i uciążliwości, m.in. zagrożenia powodziowe i osuwiska.

Raport o terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. To kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatne w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu o działce trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.