Logotyp Ongeo.pl
503 392 404
kontakt@ongeo.pl

Wskaźniki produkcji budowlano-montażowej listopad 2022

Głosów: 2, średnia ocen: 5
mock

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował raport: Wskaźniki cen produkcji budowlano-montażowej listopad 2022 r. Wstępne dane wykazują, że ceny produkcji budowlano-montażowej w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku wzrosły o 14,7%, a w porównaniu z październikiem 2022 r. - o 0,6%

  • Według wstępnych danych, w listopadzie 2022 r. ceny produkcji budowlano-montażowej w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku wzrosły o 14,7%, a w porównaniu z październikiem 2022 r. - o 0,6%. 
  • W porównaniu z listopadem 2021 r. podniesiono ceny budowy budynków o 15,6%.

Według wstępnych danych, w listopadzie 2022 r. ceny produkcji budowlano-montażowej w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku wzrosły o 14,7%, a w porównaniu z październikiem 2022 r. - o 0,6%. 

W listopadzie 2022 r. w stosunku do października 2022 r. zanotowano wzrost cen budowy:

  • budynków o 0,4%,,
  • obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 0,5%,
  • robót budowlanych specjalistycznych - o 0,9%.

W porównaniu z listopadem 2021 r. podniesiono ceny budowy budynków o 15,6%, budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 14,8%, jak również robót budowlanych specjalistycznych – o 13,1%.

Wskaźniki cen produkcji budowlano-montażowej w październiku i listopadzie 2022 r. źródło: dane GUS
Wskaźniki cen produkcji budowlano-montażowej w październiku i listopadzie 2022 r. źródło: dane GUS

Źródło: Dane GUS

Zdiagnozuj działkę z OnGeo.pl

Zakup działki to poważna decyzja, a sam wybór nieruchomości często wiąże się z dużym stresem. Chcąc się zabezpieczyć nie możesz polegać wyłącznie na informacjach od sprzedawcy, bo może on być świadomy wszystkich zagrożeń i ograniczeń, które kryje działka. Pamiętaj, że tylko rzetelna diagnoza działki może uwolnić Cię od stresu przed popełnieniem błędu.

Raport o Terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. Raport o Terenie to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatny jest w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu działki trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Monika Ojczyk

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.

Zdiagnozuj działkę.

Wyszukaj na mapie!

Wpisz: nazwę gminy, nazwę miejscowości lub dzielnicę oraz numer działki, a następnie wybierz działkę z listy podpowiedzi. Np.: Wieliczka, Mała wieś, 63
Wpisz nazwę gminy, miejscowości, nazwę ulicy, numer adresowy. Np.: Wieliczka, ul. Górnicza 10

Ostatnie artykuły

Komentarze (0)

Brak