News

6 elektrowni szczytowo-pompowych w Polsce

Monika Byś
2023-02-28
~2 min
Głosów: 15, średnia ocen: 5
6 elektrowni szczytowo-pompowych w Polsce

Ministerka klimatu i środowiska Anna Moskwa zapowiedziała, że we wtorek, tj. 28 lutego, Rada Ministrów zajmie się pracą nad specustawą o elektrowniach szczytowo-pompowych. Dodała, że w Polsce mogłoby powstać aż sześć takich elektrowni.

  • Na najbliższym posiedzeniu, które planowo odbędzie się 28 lutego br, Rada Ministrów zajmie się specustawą o elektrowniach szczytowo-pompowych. 
  • Ministerka dodała, że obecnie planuje się budowę sześciu takich elektrowni w kraju, a jedna z pierwszych, która może powstać w oparciu o nową specustawę to inwestycja w Młotach w gminie Bystrzyca Kłodzka. 

Ministerka klimatu i środowiska Anna Moskwa na konferencji prasowej w Bystrzycy Kłodzkiej poinformowała, że na najbliższym posiedzeniu, Rada Ministrów zajmie się specustawą o elektrowniach szczytowo-pompowych

powiedziała Anna Moskwa

Chcemy wpisać do naszej polityki energetycznej na trwałe rozwój elektrowni szczytowo-pompowych. Rada Ministrów zajmie się tą ustawą we wtorek. Komitet Stały RM ją przyjął, komisja prawna ją przepracowała. Na pewno ta specustawa pozwoli przyspieszyć od pierwszego etapu ścieżki decyzyjne

Ministerka dodała, że obecnie planuje się budowę sześciu takich elektrowni w kraju, a jedna z pierwszych, która może powstać w oparciu o nową specustawę to inwestycja w Młotach w gminie Bystrzyca Kłodzka. Przypominamy, że plany budowy elektrowni w Młotach sięgają lat 70. XX wieku. 

Moskwa wyjaśniła, że główny zapis specustawy to zaznaczenie, iż każda inwestycja w elektrownię szczytowo-pompową to jest inwestycja celu publicznego, a bezpieczeństwo energetyczne jest niewątpliwie celem publicznym. Dodała, także że specustawa przewiduje też konsultacje społeczne jako ważny element przygotowań inwestycji.

Źródło: wgospodarce.pl

Zdiagnozuj działkę z OnGeo.pl

Zakup działki to poważna decyzja, a sam wybór nieruchomości często wiąże się z dużym stresem. Chcąc się zabezpieczyć nie możesz polegać wyłącznie na informacjach od sprzedawcy, bo może on być świadomy wszystkich zagrożeń i ograniczeń, które kryje działka. Pamiętaj, że tylko rzetelna diagnoza działki może uwolnić Cię od stresu przed popełnieniem błędu.

Raport o Terenie, to usługa dostępna dla każdego online, umożliwia wykonanie automatycznej diagnozy działki. Raport o Terenie to kompendium wiedzy o każdej działce w Polsce, przydatny jest w każdej sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować jakie cechy kryje działka. Samo generowanie Raportu działki trwa zaledwie 5 minut i odbywa się w trybie on-line.

Avatar: Monika Byś
Monika Byś

Redaktorka prowadząca w OnGeo.pl. Analityczka danych i specjalistka rynku nieruchomości.